Dagur je zatresao rukometni svijet: Evo kako ga komentiraju njegovi Islanđani

ep u rukometu

Dagur je zatresao rukometni svijet: Evo kako ga komentiraju njegovi Islanđani

  • S.Č.
  • Zadnja izmjena 29.01.2026 20:16
  • Objavljeno 29.01.2026 u 20:16
Bionic
Reading

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Hrvatska i Njemačka u petak od 17:45 u Herningu igraju polufinale Europskog prvenstva, ali dan uoči utakmice pažnju rukometne Europe nije privukao dvoboj na terenu, nego žestok istup hrvatskog izbornika Dagura Sigurdssona.

Na službenoj konferenciji za medije Sigurdsson nije skrivao bijes zbog, kako je rekao, očajnih uvjeta i nehumanog rasporeda na aktualnom Euru koji se igra u Norveškoj, Švedskoj i Danskoj. Posebno je naglasio premalo vremena za oporavak, duga putovanja i činjenicu da je Hrvatska jedina polufinalna reprezentacija smještena izvan Herninga.

Njemački izbornik Alfred Gislason poručio je da razumije frustraciju svog sunarodnjaka i sutrašnjeg suparnika, istaknuvši da takav raspored ne ide u prilog kvaliteti rukometa.

Islandski mediji pomno prate situaciju u hrvatskoj reprezentaciji, i to s posebnom pažnjom jer je Sigurdsson Islanđanin, dok Island čini drugi polufinalni par s Danskom. Portal Visir objavio je tekst pod naslovom:

‘Hrvati su poludjeli i rečeno je da će Dagur bojkotirati EHF’

U tekstu se ističe da su i islandski rukometaši putovali autobusom iz Malmöa u Dansku te igrali dvije utakmice u dva dana, ali uz ključnu razliku – Island je smješten u Herningu, dok je Hrvatska jedina završila u 40-ak kilometara udaljenom Silkeborgu.

U drugom tekstu Visir konferenciju za medije opisuje kao ‘ludu’, navodeći da je Sigurdsson ‘potpuno otvorio dušu’.

Sam izbornik jasno je poručio da se u takvim okolnostima nije stigao ni baviti polufinalom, nego je morao putovati na obveznu press konferenciju, umjesto da bude s momčadi. Kritizirao je EHF zbog, kako tvrdi, potpune nebrige za igrače i ekipe, usporedivši federaciju s industrijom brze hrane u kojoj je važan samo spektakl i prodaja, a ne kvaliteta i zdravlje sportaša.

Naglasio je da je Hrvatska u kratkom razdoblju odigrala dvije utakmice unutar 22 sata, a zatim krenula na višesatni put, što je nazvao šokantnim i skandaloznim, posebno uoči polufinala Europskog prvenstva.

Sažeci Hrvatske nogometne lige

Pratite nas na društvenim mrežama

Najbitnije od bitnog

Newsletter tportala donosi tjedni pregled najbitnijih vijesti

tportal