03.10.2016 u 10:49

• +8

MAXtv Prva liga, 11. kolo: Dinamo - Hajduk

Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stranzl, Marko Lukunic/PIXSELL

U velikom derbiju 11. kola MAXtv Prve lige nogometaši Dinama i Hajduka odigrali su bez pogodaka na Maksmiru, iako je utakmica obilovala prilikama na obje strane...

Nakon glatkih 4:0 za Dinamo na Poljudu, Pušnikov Hajduk pokazao je ove nedjelje da može odigrati ravnopravnu utakmicu s aktualnim prvakom Hrvatske. U debiju Ivajla Peteva Splićani su ostali neporaženi, a dvoboj su obilježile brojne prilike obje ekipe pa je šteta što nije pao niti jedan pogodak.

Ljubitelji nogometa na Maksimiru svjedočili su čvrstoj utakmici u kojoj su momčadi igrale oprezno, ali i težile pogotku te stvarale šanse. Dinamo je bio taj koji je imao bolje prilike u početnim minutama. Čak u tri navrata prijetio je Domagoj Antolić no njegovi udarci u 1. i 13. minuti bili su neprecizni, a u 30. minuti odlično se postavio Lovre Kalinić na prizemni udarac 'modrog' veznjaka.

U 35. minuti Antolić se opet našao u odličnoj poziciji nakon proigravanja Machada i odlično je pucao s lijeve strane, no njegov udarac završio je na gredi i odbio se iza gol linije, natrag u igru. Bila je to najveća prilika viđena u prvom dijelu.

Hajduk je pokušavao iz kontranapada uzvratiti domaćinu i jedan takav umalo je završio vodstvom gostiju, no Ohandzin pogodak poništen je jer je pomoćni sudac tijesnu situaciju presudio kao zaleđe.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Dinamo je ima još jednu sjajnu priliku nakon ubačaja Soudanija, no udarac glavom Juniora Fernandesa odlično je obranio Kalinić, najbolji igrač Hajduka u prvih 45 minuta.

Drugi dio Hajduk je hrabro otvorio, ali Dinamo je u 53. minuti imao novu veliku priliku. Ovaj je put glavom pucao Junior Fernandes nakon kornera, no lopta je pogodila vratnicu.

Samo dvije minute kasnije Hajduk je imao fantastičnu priliku, zahvaljujući Hamzi koji se oslobodio i pucao u suprotni kut s lijeve strane, ali Livaković je odličnom obranom spasio gol 'modrih'.

U 78. minuti Splićani su morali povesti, jer je Jefferson ostao potpuno sam ispred Livakovića, no kad su svi već vidjeli loptu u mreži, poslao je Brazilac loptu pokraj gola.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao unatoč velikoj prilici Henriqueza u 93. minuti kojem je Kalinić skinuo zicer iz blizine pa su Dinamo i Hajduk osvojili po bod, što najviše odgovara Rijeci koja je povećala svoju prednost nad 'modrima' na šest bodova, dok Splićani zaostaju osam.