kvalifikacije za ligu prvaka

Čudo bi se trebalo dogoditi da Dinamo izbjegne okršaj protiv svojeg bivšeg igrača i trenera

05.07.2022 u 23:04

Nogometaši sjevernomakedonskog Škupija bili su uvjerljivi u prvom susretu prvog pretkola Lige prvaka te su na domaćem terenu, s 3:0, svladali Lincoln Red Imps, predstavnika Gibraltara.

Podsjetimo kako će pobjednik ovog susreta u drugom pretkolu Lige prvaka igrati protiv hrvatskog prvaka, zagrebačkog Dinama.

U 11. minuti Škupi je poveo golom Senegalca Danfe, dok je u 28. na 2:0 povećao Nigerijac Adetunji. U 62. minuti je domaći sastav zabio i treći gol, odnosno, autogol je potpisao Wiseman.

U drugom pretkolu Dinamo će prvo 19. srpnja biti domaćin pobjedniku ovog susreta, dok se uzvrat igra tjedan dana kasnije.

Liga prvaka, 1. pretkolo (prve utakmice):

• Pjunik (Arm) - Cluj (Rum) 0:0
  • Malmoe (Šve) - Vikingur Reykjavik (Isl) 3:2 (Olsson 16, Toivonen 42, Birmančević 84 / Ingason 38, Gudjonsson 90+3)
  • Ludogorec (Bug) - Sutjeska Nikšić (CG) 2:0 (Santana 74, Tisssera 90+1)
  • Balkani (Kos) - Žalgiris (Lit) 1:1 (Gripshi 15 / Buff 25)
  • The New Saints (Wal) - Linfield (SjIr) 1:0 (Brobbel 57)
  • Lech Poznan (Polj) - Qarabag (Aze) 1:0 (Ishak 41)
  • Shamrock Rovers (Irs) - Hibernians (Mal) 3:0 (Finn 25, Watts 40, Gaffney 78)
  • Škupi (SjM) - Lincoln Red Imps (Gib) 3:0 (Danfa 11, Adetunji 28, Wiseman 62-ag)