CAVSI PORAŽENI

Čudesni Harden; ovo je uspjelo još Maravichu, Jordanu i Westbrooku!

11.01.2017 u 10:25

Utah Jazz je sinoć na svom terenu iznenadio Cleveland Cavalierse svladavši ih sa 100:92 u utakmici u kojoj je bilo dosta promjena. Još jednu sjajnu utakmicu odigrao je James Harden koji je, u pobjedi Houstonanad Charlottom 121:114, ostvario svoj 11. triple-double u sezona sa 40 koševa, 15 skokova i 10 asistencija. Za povijest!

Momčad Utah Jazza napravila je seriju od 14:2, a onda i 10:0 u drugoj četvrtini kako bi na poluvremenu imali prednost od 15 koševa. Nakon toga treću četvrtinu Cleveland otvara serijom 19-2 i prelazi u vodstvo. Onda Jazz opet radi seriju i dolazi još jednom u vodstvo od 15 koševa što je Cleveland uspio smanjiti na šest prije nego je Utah ugrabio pobjedu.

Gordon Hayward je predvodio Jazz (24-16) sa 28 pogodaka, Rodney Hood je ubacio 18 koševa, a George Hill 13 uz sedam asistencija.

Najbolji strijelac utakmice i Clevelanda (28-9) bio je LeBron James sa 29 koševa. Kyrie Irving je dodao 20 koševa.

Houston Rockets su sa 121:114 pobijedili Charlotte Hornets a do pobjede ih je odveo James Harden koji je upisao svoj 11. triple-double ove sezone sa 40 koševa, 15 skokova i 10 asistencija. Još jedna čudesna predstava kandidata za MVP-a sezone. Dodajmo tome kako je Harden uspio u dvije utakmice u nizu ostvariti triple-double s najmanje 40 ubačenih koševa. Jedini u povijesti NBA lige koji su to uspjeli prije Hardena su Pete Maravich, Michael Jordan i Russell Westbrook.

Hornets su uspjeli nadoknaditi zaostatak od čak 23 koša da bi u zadnjim minutama izgubili utakmicu što im je peti poraz u zadnjih šest susreta.

Kemba Walker je bio najučinkovitiji kod Hornetsa sa 25 koševa, šest skokova i deset asistencija.

Atlanta Hawks su sinoć sa 117:97 pobijedili Brooklyn Netse za koje je Bojan Bogdanović odigrao 25 minuta i u tom vremenu zabio 16 koševa, ugrabio šest skokova te upisao četiri asistencije i jednu ukradenu loptu. Amerikanac s hrvatskom putovnicom Justin Hamilton je odigrao 26 minuta i zabio četiri koša uz tri skoka.

Hawks su se ovom pobjedom, sedmom zaredom, popeli među prve četiri momčadi Istočne konferencije.

Atlanta je na poluvremenu stvorila prednost od 18 koševa, ograničivši Netse na 14 pogodaka u drugoj četvrtini i na šut iz igre od 40 posto u cijeloj utakmici.

Brook Lopez
je bio najučinkovitiji kod Netsa sa 20 pogodaka, a Bogdanović je pogodio tri trice iz pet pokušaja čime se izjednačio sa Richardom Jeffersonom na osmom mjestu najboljih tricaša momčadi (286). Sean Kilpatrick je ubacio 14 koševa.

U redovima Atlante najbolji je bio Dennis Schroeder koji je utakmicu završio sa 19 koševa. Paul Millsap je dodao 14 koševa, kao i Dwight Howard koji je usto ugrabio 16 skokova.

12. L.A. Lakers 42 15 27
13. Minnesota 38 12 26