NBA LIGA

Čudesni Harden i Porzingis za povijest; Cleveland u krizi, Hrvati skromni

06.11.2017 u 10:11

Košarkaši Clevelanda doživjeli su šesti poraz u ovoj sezoni, a četvrti na domaćem terenu, nakon što su ih u nedjelju u njihovoj Quicken Loans Areni svladali Atlanta Hawksi sa 117:115 te se aktualni doprvaci trenutačno nalaze na 12. mjestu u Istočnoj konferenciji s učinkom 4-6. No, apsolutni junak večeri bio je James Harden koji je u pobjedi Houstona nad Utahom 137:110 ubacio 56 koševa uz 13 asistencija

Mladi hrvatski 20-godišnji centar Ante Žižić je u porazu Cavaliersa dobio jednu minutu i upisao jedan skok.

U noći s nedjelje na ponedjeljak u akciji su bili i ostali hrvatski košarkaši u NBA ligi, ali nitko nije ostvario zapaženiji učinak. Bojan Bogdanović je u porazi Indiane 108:101 na gostovanju kod New York Knicksa sudjelovao sa osam koševa, 2 skoka i jednom asistencijom za 28 minuta. Na toj utakmici dominirao je Latvijac Kristaps Porzingis sa 40 koševa, 8 skokova i 6 blokada što mu je bila daleko najbolja utakmica u dresu Knicksa (takav učinak nije viđen još od Patricka Ewinga!).

Orlando je na svom terenu poražen od Bostona sa 104-88, a Mario Hezonja je za 13 minuta ubacio dva koša uz po jedan skok i asistenciju. Najefikasniji igrači Bostona bili su 21-godišnji Jaylen Brown sa 18 koševa i veteran Al Horford sa 14 koševa i 10 skokova.

San Antonio je kao domaćin svladao Phoenix sa 112:95, a Dragan Bender je kod poraženih Sunsa u igri proveo 20 minuta te postigao 3 koša, ugrabio četiri skoka i imao dvije asistencije.

Ivica Zubac nije ulazio u igru, a njegovi Los Angeles Lakersi su kao domaćini svladali Memphis sa 107:102. Kod Lakersi su najbolji bili Brook Lopez (21 koš) i Brandon Ingram (20 koševa i 7 skokova).

Što se ostalih utakmica tiče apsolutni junak večeri je James Harden koji je u pobjedi Houstona nad Utahom 137:110 za svega 35 minuta ubacio 56 koševa (šut 19-25, 7-8 trica, 11-12 sl.bacanja) uz 13 asistencija. Njegova najbolja utakmica karijere! Zanimljivo je spomenuti, kako piše portal basketball.hr, kako se Harden svojom fantasičnom utakmicom priključio legendarnom centru Wiltu Chamberlainu kao jedini igrač koji je u jednoj NBA utakmici zabio barem 50 koševa, imao barem 10 asistencija i šutirao iz igre barem 75%.