VELIKA SERIJA

Čudesni Atletico preokretom prošao i Porto

01.10.2013 u 23:01

Nogometaši madridskog Atletica nastavljaju sa sjajnim rezultatima na svim frontama. U 2. kolu G skupine Lige prvaka slavili su kod Porta s 2:1 i predvode skupinu s maksimalnih 6 bodova…

Atletico je prošlog vikenda slavio na Santiago Bernabeuu kod gradskog rivala Reala s 1:0 u španjolskoj Primeri, čime je održao priključak s vodećom Barcelonom uz maksimalni učinak obje momčadi, a u utorak je momčad Diega Simeonea upisala novu veliku pobjedu na stadionu Dragao u Portu.

Domaćini su poveli u 16. minuti. Josue je odlično izveo slobodni udarac s lijeve strane, a Kolumbijac Jackson Martinez je poletio zrakom i glavom smjestio loptu u mrežu. Bio je to već sedmi njegov pogodak ove sezone.

Porto je odigrao vrlo kvalitetno prvo poluvrijeme, ali i Atletico se dizao kako je utakmica odmicala, a onda je u nastavku dvama golovima kreirao preokret i stigao do pobjede. Urugvajski branič Diego Godin je nakon slobodnog udarca s desne strane udarcem glavom s 8 metara poravnao rezultat u 58. minuti.

Porto - Atletico 1:2, sažetak

Gosti su do pobjede stigli u 86. minuti. Gabi je vrlo lukavo izveo slobodni udarac. Umjesto udarca iz povoljne pozicije, odlučio se za proigravanje Arde Turana, a turski internacionalac je snažnim udarcem iskosa s desne strane s 5 metara matirao Heltona.

Porto je 11 od svojih 14 udaraca prema golu (7 u okvir gola) uputio u prvom poluvremenu u kojem je bio bolja momčad. No, Atletico je u nastavku oplodio odličnu igru i ostvario još jednu veliku pobjedu.