UTAKMICA SEZONE

Čudesne Soudanijeve škarice spasile Dinamo i u očaj bacile Rijeku

08.04.2017 u 21:12

U najzanimljivijoj utakmici prvenstva, derbiju 27. kola MAXtv Prve lige, na ispunjenoj Rujevici, Rijeka i Dinamo su odigrali 1:1 pa je domaćin zadržao četiri boda prednosti na prvoligaškoj ljestvici

Utakmica sezone (ili kako su neki najavljivali dvoboj desetljeća) opravdao je očekivanja. Kod navijača Rijeke su pomiješani osjećaji, jer su zadržali velika četiri boda prednosti pred Dinamom, ali zasigurno žale za prilikama koje nisu iskoristili te zbog prednosti koju nisu zadržali, a za to je krivac Soudani. Alžirac je opet zabio fenomenalnu golčinu, možda i najljepšu u svojoj karijeri i bacio u očaj prepunu Rujevicu. No idemo redom...

Rijeka je dominirala, agresijom oduzimala lopte veznom redu gostiju i brzo se otvarala prema naprijed. Samo raspoloženi vratar Livaković držao je 'modre' na životu, jer je skinuo odlične situacije Gavranoviću, Andrijaševiću i Bezjaku u prvih 45 minuta.

• +10
Rijeka - Dinamo, 27. kolo MAXtv Prve lige Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

S druge strane Dinamo je bio gotovo bezopasan, aktualni prvak pokušavao je tek iz prekida, ali ako nije opasnosti otklanjala sigurna obrana Rijeke tada je tu bio Prskalo.

I u nastavku slična priča, Dinamo se nije mogao nametnuti, Rijeka je kontrolu na terenu držala u svojim rukama, a nagrada je stigla u 68. minuti. Mišić je ubacio, a najbolji igrač MAXtv Prve lige Andrijašević neshvatljivo ostao sam te glavom zatresao mrežu. Ludilo na Rujevici, trebao je to biti gol vrijedan naslova. Ali...

Rijeka-Dinamo 1:0, Andrijašević 68'

Kako je utakmica odmicala Dinamo je sve lakše dolazio do šesnaesterca Rijeke, a onda se u 86. minuti ukazao čovjek kojeg su se u riječkom prvoligašu najviše pribojavali. Soudani je izveo potez sezone, primio loptu na prsa i zatim škaricama pogodio lijevi gornji kut nemoćnog Prskala za konačnih 1:1.

Rijeka-Dinamo 1:1, Soudani 87'

Bio je to 70. susret Rijeke i Dinama u hrvatskom prvenstvu, Rijeka je ostala na 14 pobjeda, Dinamo ima 30, a 16  dvoboja je završilo neodlučeno. Inače, ove sezone vodeći sastav lige ima protiv 'modrih' pobjedu 5:2 iz 9. kola na Rujevici, dok je maksimirski sraz (18. kolo) završio kao i ovaj susret 1:1.

HNK Rijeka - GNK Dinamo 1:1 (0:0)

Dinamo (4-2-3-1): Livaković - Matel (od 73. Guilherme), Lešković, Perić, Pivarić - Pavičić (od 82. Gojak), Antolić (od 79. Moro) - Soudani, Sammir, Šitum - Hodžić. Trener: Ivajlo Petev.

Rijeka (4-2-3-1): Prskalo - Ristovski, Elez, Župarić, Vešović - Mišić, Bradarić - Bezjak (od 65. Matei), Andrijašević, Gorgon (od 86. Martić) - Gavranović (od 75. Čanađija). Trener: Matjaž Kek