NBA liga

Clippersi napokon slavili, a Hrvat Zubac nadigrao najboljeg BiH igrača Nurkića; luda utakmica Bostona kod Charlotte i spektakularno zakucavanje u produžetku

26.10.2021 u 09:02

LA Clippersi, momčad koja je jedan od favorita za NBA titulu, upisali su prvu pobjedu ove sezone svladavši kod kuće sa 116:86 Portland Trail Blazerse

Hrvatski košarkaš Ivixa Zubac je kao član prve petroke za 25 minuta na terenu ubacio deset koševa (šut iz igre 5/6) uz osam skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte. No, u dvoboju protiv najboljeg igrača BiH Jusufa Nurkića je dominirao (četiri koša, deset skokova i četiri asistencije).

Luke Kennard je bio najučinkovitiji kod Clippersa sa 23 koša, od čega je šest trica. Reggie Jackson je dodao 18 koševa, a Paul George 16 uz osam ukradenih lopti.

Portland je sa 20 ubačaja predvodio CJ McCollum, a Damian Lillard je dodao 12 koševa promašivši pritom svojih osam pokušaja za tricu. Ovo je drugi poraz u tri utakmice za Portland.

Boston Celticsi su na gostovanju nakon produžetka sa 140:129 pobijedili Charlotte Hornetse, a najzaslužniji za to bio je Jayson Tatum koji je utakmicu završio sa 41 košem. Jaylen Brown ga je pratio sa 30 ubačaja uz jedno spektakularno zakucavanje u produžetku. Tatum je upisao i osam asistencija, a Brown devet skokova.

Nakon što je Dennis Schroder tricom izjednačio na 129-129 nešto više od dvije i pol minute prije kraja, Brown je također zabio tricu i dodao zakucavanje 1:21 minuta do kraja. Schroder je poslije dodao dva slobodna bacanja, a Tatum dva koša za kraj.

Schroder je ubacio 23 koša, uz osam asistencija i šest skokova za Boston.

Miles Bridges i LaMelo Ball su predvodili Hornetse sa po 25 koševa svaki.

Miami Heatje sa 107-90 bio bolji od Orlando Magica, a Jimmy Butler je zabio 24 od svojih ukupno 36 koševa u prvom poluvremenu.

Milwaukee Bucks su, na krilima Giannisa Antetokounmpoa, sa 119-109 nadigrali Indiana Pacerse u Indianapolisu. Najkorisniji grač NBA prošle sezone je za pobjedu svoje momčadi zabio 30 koševa uz deset skokova i devet asistencija. Khris Middleton je dodao 27 koševa.

Brooklyn Nets su na svom terenu sa 104-90 svladali Washington Wizardse, a Chicago Bulls na gostovanju sa 111-108 Toronto Raptorse za svoju četvrtu pobjedu u nizu.

Cleveland Cavaliers su sa 99-87 bili bolji od Denver Nuggetsa, New Orleans Pelicans sa 107-98 Minnesota Timberwolvese, a Atlanta Hawks sa 122-104 Detroit Pistonse.