NBA liga

Cleveland nakon sedam godina nadigrao Golden State, Dario Šarić nije se proslavio

06.11.2023 u 08:23

Košarkaši Clevelanda prekinuli su niz od 16 uzastopnih poraza u dvobojima s Golden State Warriorsima svladavši ih pred svojim navijačima sa 115:104, Dario Šarić je ostao bez ubačaja za gostujuću momčad

Dario Šarić je odigrao 13 i pol minuta i imao pet skokova, a promašio je sva tri šuta iz igre. Kao i većina njegovih suigrača, nije se proslavio...

U prvoj pobjedi Cavaliersa nad Warriorsima od prosinca 2016. najbolji u domaćoj momčadi bio je Donovan Mitchell s 31 košem i sedam asistencija. Strijelce Golden Statea predvodio je Stephen Curry s 28 poena.

Cleveland je s učinkom 3-4 na osmom mjestu ljestvice Istočne konferencije, dok je Golden State s 5-2 pao na treće mjesto u Zapadnoj konferenciji.

Košarkaši Toronta nadoknadili su 22 koša zaostatka tijekom gostovanja u San Antoniju te na kraju slavili sa 123-116 u produžetku.

Najzaslužniji za ovaj preokret bio je Scottie Barnes koji je 25 od svojih 30 koševa postigao u drugom poluvremenu, a uz to je imao i 11 skokova.

Utakmicu je u produžetak odveo OG Anunoby koji je 1.2 sekunde prije kraja, nakon napadačkog skoka, postigao koš za 110-110.

Spursi su pred kraj prvog poluvremena imali prednost od 22 koša, a u zadnju četvrtinu su ušli s 15 poena više u odnosu na suparnika. No, Raptorsi se nisu predavali i pomalo 'grickali' prednost domaće momčadi, da bi na kraju došli i do velikog preokreta.

Anunoby i Dennis Schroder su postigli po 24 koša za pobjednike, a Jacob Poeltl je spojio 16 poena i 10 skokova.

Kod Spursa je najbolji strijelac bio Keldon Johnson s 26 koševa. Zach Collins je uz 21 poen imao 11 skokova i pet asistencija, a Victor Wembanyama je završio utakmicu s 20 koševa, devet skokova, pet blokada i četiri asistencije.

Prvu pobjedu u novoj sezoni ostvarili su Memphis Grizzliesi, koji su slavili sa 112-100 na gostovanju u Portlandu, pa u ligi više nema nijedne momčadi bez pobjede u novoj sezoni. To se nije činilo kao izgledno, jer su još u četvrtoj minuti zadnje četvrtine Trail Blazersi imali 12 koševa prednosti (98-86). Domaća momčad je u završnih osam minuta ubacila samo dva poena, a Memphis 26 u još jednom velikom sinoćnjem preokretu.

Desmond Bane je bio najbolji pojedinac dvoboja s 30 koševa, osam skokova i pet asistencija. Jaren Jackson Jr. je dodao 27 poena i sedam skokova za Grizzliese koji su poraženi u prvih šest utakmica nove sezone. Jerami Grant je s 27 koševa bio najbolji strijelac Portlanda, a Malcom Brogdon je imao 18 poena, 11 asistencija i sedam skokova, no nisu uspjeli produžiti niz domaće momčadi od tri pobjede.

Luka Dončić je predvodio Maverickse s 23 koša, 12 skokova i devet asistencija. Po 18 poena su postigli Grand Williams i Kyrie Irving koji je tome dodao i 10 asistencija. 'Double-double' je ostvario i Dereck Lively II. s 15 koševa i 14 skokova.

Najbolji igrač utakmice bio je gostujući razigravač LaMelo Ball s 30 koševa, 13 asistencija i 10 skokova. P. J. Washington i Gordon Hayward su dodali po 20 poena, a Mark Williams je imao 19 koševa i 10 skokova za Charlotte.

Phoenix Sunsi su u Detroitu došli do treće pobjede (120-106) u novoj sezoni, nakon dva domaća poraza od San Antonija, a najzaslužniji za nju bio je Kevin Durant koji je ubacio 41 koš. Eric Gordon je ubacio 21 poen, a Grayson Allen 14 za pobjednike.

Pistonse, koji su i dalje bez Bojana Bogdanovića, predvodio je Cade Cunningham s 26 koševa i šest asistencija. Novak Marcus Sasser je postigao osobni rekord s 22 poena, a tome je dodao četiri asistencije. Pistonsima je ovo bio četvrti uzastopni poraz.

NBA - rezultati, 5.11.

• Cleveland Cavaliers - Golden State Warriors 115-104 (Dario Šarić 13:25 min, 0 k, šut 0/3, 5 s, 1 il)
  • Detroit Pistons - Phoenix Suns 106-120
  • San Antonio Spurs - Toronto Raptors 116-123 (produžetak)
  • Dallas Mavericks - Charlotte Hornets 124-118
  • Portland Trail Blazers - Memphis Grizzlies 100-112