engleska liga

City zabio nakon samo 38 sekundi igre, Pepove trupe i dalje bez poraza u prvenstvu

02.01.2018 u 23:39

U susretu 22. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je pobijedio Watford 3:1 upisavši 20. pobjedu ove sezone uz dva neodlučena ishoda...

'Građani' su u prošlom kolu odigravši 0:0 protiv Crystal Palacea prekinuli niz od 18 uzastopnih pobjeda, međutim nisu dugo tugovali. Već u idućem nastupu su upisali pobjedu, pa su i nakon 22 kola jedini klub u Premiershipu bez poraza.

City je poveo već u 38. sekundi utakmice golom Raheema Sterlinga što je najbrži gol ove sezone u Premiershipu. Bio je to ujedno i treći najbrži pogodak 'građana' u povijesti Premier lige. Leroy Sane je sjajno ubacio s krila, a Sterling zabio na drugoj stativi. U 12. minuti već je bilo 2:0 nakon što je Christian Kabasele ubačaj Kevina de Bruynea ugurao u vlastitu mrežu. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika riješio je Sergio Aguero u 63. minuti zabivši za 3:0. Gosti su tek ublažili poraz golom Andrea Graya u 82. minuti.

Pobijedio je City iako Pep Guardiola nije mogao računati na ozlijeđenog Gabriela Jesusa (mjesec do dva pauze, optimistične su najave nakon ozljede ligamenata) i Davida Silvu koji je već neko vrijeme odsutan zbog 'osobnih razloga', a Guardiola kaže da ga neće biti još nekoliko tjedana...

Pobjedu je ostvario i Tottenham koji je na gostovanju porazio 'fenjeraša' Swansea City 2:0. Bodove gostima donijeli su Fernando Llorente (12) i Dele Alli (89).

U derbiju začelja West Ham je pobijedio WBA 2:1, a junak utakmice bio je dvostruki strijelac Andrew Carroll pri čemu je odlučujući pogodak zabio u trećoj minuti sudačke nadoknade. Gosti su poveli u 30. minuti preko Jamesa McCleana, no domaćin je u nastavku okrenuo rezultat. Carroll je izjednačio u 59. minuti nadskočivši gostujuću obranu, a u trećoj minuti nadoknade pobrinuo se za veliko slavlje navijača 'Čekičara'.

• +19
Premier liga, 22. kolo Izvor: Reuters / Autor: REUTERS/Phil Noble

Crystal Palace je na gostovanju pobijedio Southampton 2:1, premda je gubio do 69. minute. Domaćin je poveo u 17. minuti golom Shanea Longa koji se upisao među strijelce prvi put nakon veljače prošle godine, a njegov post je trajao 1.320 minuta. Izjednačio je James McArthur u 69. minuti, a pobjedu gostima donio je Luka Milivojević u 80. minuti.