U POTRAZI ZA FORMOM

Čilić: Ovakvom igrom ću teško proći Mayera

02.02.2011 u 20:32

Najbolji hrvatski tenisač i prvi nositelj PBZ Zagreb Indoorsa Marin Čilić uspješno je krenuo u obranu naslova na ATP teniskom turniru u Zagrebu. U dvoboju drugog kola Čilić je nakon 98 minuta igre pobijedio 95. igrača svijeta, 29-godišnjeg Rusa Igora Kunjicina 7:6(3), 6:2

Bio je to njihov drugi međusobni susret i druga pobjeda hrvatskog tenisača, koji igrom ipak nije briljirao na svom prvom ovogodišnjem dvoboju pred zagrebačkom publikom. Čilić je imao dosta problema s kretanjem i svojim forehandom, a u meču je napravio čak 30 neprisiljenih pogrešaka. Srećom, Čilića je služio servis - imao je 11 aseva, a Rus nije iskoristio svoje prilike, poput 'breaka' za 4:2 u prvom setu, a potom i set-loptu na Čilićev servis.

'Nije bilo dobro danas, radio sam dosta pogrešaka u meču s protivnikom kojeg sam jednostavno trebao pobijediti, a čija igra mi odgovara. Bio sam vrlo nervozan, posebno u prvom setu kada sam bio bez ritma, statičan u nogama i s puno pogrešaka na forehandu. Ovo je ipak dvorana i lopte dosta lete, a kada sam izgubio svoj servis, znao sam da ga moram odmah vratiti. To mi je odmah i uspjelo, pa ću iz ovoga dvoboja pamtiti samo pobjedu i ništa više. Sutra je dan odmora i nadam se da će mi se na treningu vratiti osjećaj,' kazao je Čilić, kojeg u četvrtfinalu čeka Nijemac Florian Mayer. Nijemac je Čilića pobijedio u tri seta na prošlom Wimbledonu i sigurno je da igra iz meča s Kunjicinom neće biti dovoljna za pobjedu protiv Mayera.

'Mayer je iznimno opasan igrač koji dobro igra na svim podlogama i ima dosta napadačkih opcija. U formi je, na Australian Openu je pobijedio Davidenka, a ovdje jedva prošao Škugora, da bi danas glatko svladao Štepaneka. Bit će jako teško, svakako puno teže nego danas. Pogotovo ako budemo ovako igrao. Svjestan sam da nisam u formi kao prošle godine, te da će biti daleko teže obraniti naslov,' kazao je Čilić, dvostruki pobjednik zagrebačkoga turnira.

Peti nositelj Mayer je danas u vrlo kvalitetnom meču u dva seta izbacio negdašnjeg osmog tenisača svijeta Čeha Radeka Štepaneka, dok je u četvrtfinalu i Španjolac Guillermo Garcia Lopez, koji je u tri seta bio bolji od Slovaka Lukaša Lacka.

U četvrtak će na teren dvojica preostalih hrvatskih tenisača u 2. kolu. Ivan Ljubičić će igrati s Nijemcem Danielom Brandsom, koji je izbacio Ivu Karlovića, a Ivan Dodig se sastaje s Ukrajincem Iljom Marčenkom.