UŽIVO

Čilić nije mogao protiv najvećeg; Federeru 20. Grand Slam u karijeri

28.01.2018 u 12:39

Marin Čilić prvi je hrvatski tenisač u pojedinačnom finalu Australian Opena. Nažalost, iako je odigrao odlično, protiv Rogera Federera nije mogao jer Švicarac je slavio 2:3 (2:6; 7:6 (5); 3:6; 6:3, 1:6). Federeru je ovo šesti naslov na Australian Openu odnosno 20 Grand Slam u karijeri

Marin Čilić - Roger Federer 2:3 (2:6; 7:6 (5); 3:6; 6:3, 1:6)

• Federer s 'nulom' dolazi do 3:1
  • nastavljaju se problemi za Čilića, dvostruka servis-greška, a Federer je imao break loptu; ipak Čilić se vratio (1:2)

2. set

• Čilić je stigao do dvije set lopte; ali prvu nije iskoristio; no Federer i dalje ima veliki pritisak ali i Čilić svoj servis za 7:5; čili je izjednačio na 1:1 u setovima; ovaj set rajao je točno 60 minuta
  • mini break Federera za 2:3; ali Čilić mu je odmah uzvratio (3:3)
  • ovog puta izostala je Čilićeva prijetnja (6:6); igra se tie-break
  • Čilić je svoj posao odradio i vodi 6:5
  • Federer je servirao za ge, ali je Čilić stigao do set lopte; velika šteta... Švicarac se spasio (5:5)
  • bravo za Čilića; odlično se drži, igra mudrije i vodi 5:4
  • jesu li ovo prvi znaci Federerove krize? Dvostruka servis pogreška? Nažalost, i Čilić je promašio veliku priliku (4:4)
  • Federer lakoćom čuva svoj servis, za razliku od Čilića; no najvažnije je da ga naš tenisač još uvijek nije izgubio
  • Čilić ima dvostruko više neprisiljenjih pogrešaka (20-10); ali spasio se iz neugodne situacije (break lopta za Federera)
  • Federer lakoćom uzima svoj servis za 2:2
  • hrvatski tenisač popravio je servis pa je postao ravnopravan suparnik; bio je to najduži gem do sada, čak devet minuta, imao je Federer i break loptu no Čilić je osvojio svoj servis za 2:1

- nedjelja je u Melbourneu bila vruća, temperatura je išla i do 36°C, no na svu sreću meč se igra po mraku, pa vjerujemo da će uvjeti ipak biti podnošljiviji

Na današnji dan prije 11 godina Federer je osvojio svoj već treći naslov na Australian Openu

-------------------------------------------------------------

• +56
Australian Open, finale, Marin Čilić - Roger Federer Izvor: Reuters / Autor: REUTERS/Toru Hanai