ABA LIGA

Ciboni bi bilo bolje da nije ni igrala protiv Budućnosti, Split poražen u Čačku

19.01.2024 u 23:05

Košarkaši Cibone u susretu su 17. kola regionalne ABA lige pretrpjeli visok 66:98 (16:21, 13:25, 18:25, 19:27) poraz od Budućnosti iz Podgorice.

Jakov Mustapić je sa 18 koševa bio najefikasniji kod Cibone, dok je Vladimir Mihailović ubacio 18 za Budućnost.

Cibona je bila u rezultatskom priključku samo u prvih 12 minuta kada je bilo samo 21:20 za Budućnost, a tada je krenula kanonada trica crnogorskog sastava koji je već do poluvremena napravio veliku prednost od 46:29. U nastavku je bilo i najvećih 36 razlike za Budućnost.

• +8
ABA liga: Cibona - Budućnost 66:98 Izvor: Cropix / Autor: Ronald Gorsic

Nešto ranije, košarkaši Splita izgubili su na gostovanju kod izravnog konkurenta za plasman u doigravanje Borca iz Čačka sa 83:93 (28:29, 19:19, 19:18, 17:27).

Shannon Shorter sa 21 i Lewis Sullivan sa 15 koševa bili su najefikasniji kod Splita, dok su Borac predvodili Aleksa Uskoković sa 24 i Bojan Tomašević s 20 koševa.

Ključnom se pokazala trica Tomaševića za 87:83 na ulasku u posljednju minutu susreta, potom su Shorter i Perković promašili napade Splita da bi nakon nesportskog prekršaja Shortera na Tomaševiću 27 sekundi prije kraja pitanje pobjednika bilo riješeno.