HRVATSKA LIGA

Cibona u gostima slomila Šibenku i vratila se na vrh prvenstvene ljestvice

17.04.2023 u 20:50

Košarkaši Cibone pobijedili su u gostima Šibenku 86-70 (21-19, 21-19, 25-17, 19-15) u posljednjem susretu 6. kola Lige za prvaka prvenstva Hrvatske.

Šibenski košarkaši su se odlično nosili tijekom prvog poluvremena kada su zaostajali tek za četiri poena (38-42). No, početkom treće četvrtine Cibona je stisnula, pobjegla na dvoznamenkastu prednost i time prelomila ovaj susret.

Početkom posljednje četvrtine Cibona je napravila novu seriju, odjurila je na dvadeset poena razlike i time zaključila ovaj dvoboj.

• +3
KK Šibenika - KK Cibona, HT Premijer liga, 2022/23. Izvor: Pixsell / Autor: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

U domaćem sastavu po 12 poena su ubacili Pavao Paić i Jacob Kakar, s tim da je prvi upisao četiri, a potonji tri asistencije. Kod Cibone je prvo ime bio Krešimir Ljubičić koji je ubacio 25 poena, a tome je dodao i deset skokova. Ivan Majcunić je dao 13 poena uz po četiri skoka i asistencije. Borna Kapusta je upisao po sedam skokova i asistencija.

Cibona je na vrhu ljestvice s omjerom 23-5. Pobjedu manje i poraz više imaju Split i Zadar, dok je četvrta Cedevita Junior s omjerom 21-7. Furnir i Šibenka su dosad ostvarili 13 pobjeda i 15 poraza.