ABA Liga

Cibona nastavlja gubitnički niz: Na startu nove sezone upisali i treći poraz, ovoga puta bilja je bila srpska Mega Soccerbet

18.10.2020 u 20:46

Košarkaši Cibone doživjeli su i treći poraz na startu nove sezone ABA lige, a u nedjelju je u KC 'D. Petrović' bolja od hrvatskog prvaka bila je srpska Mega Soccerbet sa 77:73 (31:20, 13:22, 13:16, 20:15).

Strijelce Cibone predvodio je Mateo Drežnjak s 23 koša, a Josip Bilinovac je postigao 14 poena uz osam asistencija.

Goste su do pobjede predvodili Amerikanac Dayshon Smith s 21 košem i pet asistencija te Filip Petrušev s 19 poena i deset skokova.

Mega je na vrhu ljestvice s podgoričkom Budućnosti, a obje momčadi imaju maksimalne tri pobjede. Cibona je s učinkom 0-3 među četiri kluba koji još nemaju pobjedu u novoj sezoni, a u toj su skupini na začelju ljestvice još i Zadar (0:2), Koper Primorska (0:2) te Krka (0:1).

Cibona je loše otvorila utakmicu pa je Mega već u prvoj četvrtini stvorila 15 koševa prednosti (28:13). Boljom igrom u obrani u drugoj i trećoj četvrtini hrvatski prvak je preokrenuo rezultat i u posljednju dionicu ušao s košem prednosti (58:57).

No, u 36. minuti gosti dolaze do vodstva 71-62, koje je Cibona u samo dvije minute uspjela anulirati serijom 9:0. Ipak, 'vukovima' je u završne dvije minute nedostajalo preciznosti i koncentracije za potpuni preokret.

Treće kolo će biti zaključeno utakmicom Zadra i Krke, koja je na rasporedu u ponedjeljak od 18 sati u dvorani Krešimira Ćosića na Višnjiku.