Aba Liga

Split se odlično držao u prvoj četvrtini, ali na kraju doživio težak poraz na gostovanju kod Cedevite Olimpije u Ljubljani

16.10.2020 u 22:27

U prvoj utakmici 3. kola regionalne ABA Lige Cedevita Olimpija je u Ljubljani pobijedila Split 94:66 (19:19, 23:19, 39:14, 13:14).

Nakon što je prva četvrtina završila rezultatom 19:19, Cedevita Olimpija je bolja u drugoj četvrtini 23:19, a u trećoj četvrtini Cedevite dominira i zabija 39 koševa, a Split samo 14.

Domaću momčad je do pobjede predvodio Jarrod Jones s 19 koševa, dok je Kendrick Perry dodao 16.

U redovima Splita najbolji je bio Marko Luković s 12 ubačaja, Sani Čampara je dodao 11, a Antonio Vranković i Darko Bajo po 10.

Split je šesti s četiri boda nakon odigrane tri utakmice, a Cedevita Olimpija je treća s istim brojem bodova nakon dvije odigrane utakmice i dvije pobjede. Prva je Crvena zvezda.