TRIJUMF SLAVENA

Cibalia primila bizaran gol pa završila sama na dnu ljestvice!

23.04.2018 u 19:53

U posljednoj utakmici 31. kola HT Prve lige nogometaši Slavena pobijedili su Cibaliju u gostima 3:1, a Vinkovčani su tim rezultatom propustili priliku pobjeći s dna ljestvice...

Cibalia se prošle sezone u samoj završnici prvenstva uspješno spasila od ispadanja iz HT Prve lige, ali ove godine ponovo je glavni kandidat za posljednju poziciju na ljestvici. Momčad iz Vinkovaca odigrala je na svom stadionu vrlo slabo ovog ponedjeljka protiv Slavena i tako se dovela u tešku situaciju, pet kola prije kraja domaćeg prvenstva.

• +11
Hrvatski Telekom Prva liga, 29. kolo, HNK Cibalia - GNK Dinamo Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

Kao i u prethodnom kolu protiv Intera, Slaven Belupo i ovaj je put furiozno otvorio utakmicu. Već u 2. minuti domaći golman Tomislav Šubarić iz neobjašnjivog razloga ispustio je loptu i dopustio Trebotiću da s lakoćom poentira za vodstvo Koprivničana.

Cibalia - Slaven 0:1 (Trebotić 2) Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

U 19. minuti Boudla je odličnom solo akcijom i udarcem pod gredu udvostručio prednost Ivkovićeve momčadi, na užas okupljenih navijača u Vinkovcima.

Cibalia - Slaven 0:2 (Boudla 19) Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

No, Slaven je prije samo nekoliko dana prokockao prednost 3:0 protiv Intera, a Cibalia se ponadala da će učiniti isto kada je Barišić glavom u 21. minuti smanjio zaostatak domaćih.

Cibalia - Slaven 1:2 (Barišić 21) Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

Ipak, u 54. minuti Luka Muženjak dobio je drugi žuti karton, a igra Cibalije se raspala. Iskoristio je to Jan Doležal u 70. minuti koji je bez problema svladao Šubarića nakon odlične asistencije Ivanovskog, za konačnih 3:1.

Cibalia - Slaven 1:3 (Doležal 70) Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

Ovom pobjedom Slaven se približio Interu i Lokomotivi u borbi za peto mjesto, a Cibalia je ostala sama na dnu, s bodom zaostatka za Istrom i tri za Rudešom kod kojeg gostuje sljedećeg vikenda, u ključnoj utakmici za vinkovački klub ove sezone...

Cibalia - Slaven, izjave trenera Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

HT Prva liga, 31. kolo:

Cibalia – Slaven 1:3 (Barišić 21 / Trebotić 2, Bouadla 19, Doležal 70)

Cibalia - Slaven 1:3 (31. kolo 2017./18., 23.4.), sažetak Izvor: Screenshot / Autor: Youtube