• Zadnja izmjena 24.04.2011 10:00
  • Objavljeno 24.04.2011 u 09:04
Derrick Rose Chicago Bulls

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Imali su Bullsi priliku izboriti polufinale Itočne konferencije, no Pacersi su se izvukli minimalnom pobjedom te produžili nadu. Portland je pobijedio i izjednačio protiv Dallasa
Košarkaši Indiana Pacersa uspjeli su izbjeći 'metlu' u prvom krugu doigravanja NBA lige svladavši u četvrtoj utakmici na svom parketu Chicago Bullse sa 89:84, te tako smanjili zaostatak u pobjedama na 1-3.

Kao i u prve tri utakmice, Pacersi su na poluvrijeme otišli s prednosti, ovoga puta imali su velikih 16 poena viška (49:33), a tu prednost su držali sve do šest i pol minuta prije kraja kada su vodili sa 80:64. No, najbolja momčad osnovnog dijela lige nije se predavala, te je 15 sekundi prije kraja košem Joakima Noaha rezultat smanjen na samo jedan razlike (85:84). Ipak, Danny Granger je potom ubacio oba slobodna bacanja, da bi Bullsi loše odigrali svoj posljednji napad, pa je šut za tricu i eventualni produžetak morao uputiti centar Carlos Boozer koji je bio neprecizan. Granger je sekundu prije kraja pogodio još dva slobodna bacanja za konačnih 89:84.

Granger je sa 24 koša i 10 skokova predvodio Pacerse, Roy Hibbert je dodao 16 uz 10 skokova, dok su najbolji u redovima Bullsa bili Noah sa 21 poenom i 14 skokova i Boozer sa 15 ubačaja i 13 skokova. Najbolji igrač Bullsa Derrick Rose krajem prve četvrtine je iskrenuo gležanj lijeve noge, usprkos tomu vratio se na teren, ali je odigrao ispod svoje uobičajene razine. Postigao je 15 koševa uz 10 asistencija.

Veliki preokret uspjeli su ostvariti Portland Trail Blazersi koji su u svom Rose Gardenu svladali Dallas Maverickse sa 84-82 i poravnali omjer u pobjedama na 2-2. Gosti iz Dallasa su 15 minuta prije kraja imali čak 23 koša prednosti (64:41), a tri i pol minute prije isteka vremena još uvijek velikih plus 10 (80:70). No, domaći su u završnici na krilima sjajnog Brandona Roya ostvarili seriju 14-2 za konačni uspjeh. Roy je 18 od svojih 24 poena postigao u četvrtoj četvrtini uključujući tricu i dodatno slobodno bacanje za 82:82, te pobjednički koš za 84:82 39 sekundi prije kraja. Dallas je u posljednjih pet sekundi imao priliku za preokret, ali Jason Terry je promašio otvoreni šut za tricu s istekom vremena.

Roy je sa 24 koša bio prvo ime Blazersa, dok je Dirk Nowitzki sa 20 ubačaja predvodio Mavse.

Memphis Grizzliesi su na svom parketu svladali prve nositelje Zapada San Antonio Spurse sa 91:88 i poveli sa 2-1 u pobjedama. U završnici utakmice iskusni gosti su se potpuno izgubili i propustili odvesti utakmicu u produžetak. Naime, nakon što su sedam sekundi prije kraja utakmice došli do lopte pod svojim košem Spursi nisu pozvali 'time-out' kako bi zaustavili vrijeme iako su imali tu mogućnost, već su krenuli u brzi protunapad. Domaći su uspjeli udvojiti Ginobilija koji nije uspio niti uputiti loptu prema košu prije isteka vremena za eventualno izjednačenje. Zach Randolph (25) i Marc Gasol (17) ponovno su dominirali pod obručima za Grizzliese, dok su najbolji u sastavu Spursa bili Emanuel Ginobili (23), Tony Parker (16) i Tim Duncan (13, 11 skokova).

Oklahoma City Thunder je kao gost svladao Denver Nuggetse sa 97:94 i tako stigli do uvjerljivog 3-0 vodstva u pobjedama. Gosti su u završnicu ušli s osam koševa prednosti, J.R. Smith je s dvije trice uspio vratiti nadu domaćima, ali u posljednjem napadu nije uspio pogoditi još jednu kojom bi odveo dvoboj u produžetak. Kevin Durant (26), Russell Westbrook (23, 9 skokova, 8 asistencija) i Serge Ibaka (22, 16 skokova) predvodili su Thunder, dok su J.R. Smith, Nene i Kenyon Martin ubacili po 15 poena za Nuggetse.

Rezultati susreta prvog kruga doigravanja američke profesionalne košarkaške NBA lige (u drugi krug će se plasirati momčadi koje prve ostvare četiri pobjede):