EUROPSKA LIGA - POLUFINALA

Chelsea i Benfica izborili finale

02.05.2013 u 20:59

Nakon što je poznato koja dva kluba će igrati u finalu Lige prvaka (Bayern vs Borussia Dortmund), večeras (od 21.05) ćemo saznati i tko će igrati posljednju ovosezonsku utakmicu Europske lige

Na Stamford Bridgeu će Chelsea loviti svoje novo europsko finale nakon prošlogodišnjeg osvajanja Lige prvaka. Engleska momčad ima veliku prednost, jer je slavila u Švicarskoj 2:1 pa Baselu nitko ne daje velike šanse za pravo malo nogometno čudo.

U drugoj utakmici izgleda neizvijesnije. Fenerbahce je propustio u prvih 90 minuta unakaziti Benficu pa u Portugal odlazi sa 1:0. Hoće li to biti dovoljno ostaje nam da vidimo.

Tekstualni prijenos utakmica pratite na tportalu.

Chelsea - Basel 3:1

90' - kraj utakmice
85' - Mata se uhvatio za glavu, Sommer je bio spreman, četvrti pogodak u Baselovoj mreži visi u zraku,
78' - Čech se iskazao dva navrata, bio je uspješniji od udaraca Salaha i Die
73' - Sommer spašava Basel teškog poraza, zaustavio je udarac Hazarda
59' - GOOOOL - 3:1 - ovdje je sve gotovo, Lampard je još jednom dodavač, a sada je strijelac David Luiz

Strijelac je David Luiz

52' - GOOOOL - 2:1 - kakav početak Chelsea, Moses je pogodio za domaćina

Drugi pogodak Chelsea

50' - GOOOOL 1:1 - asistent je Lampard, a napokon je pogodio Torres

Torresov gol
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45+1' - kraj prvog dijela
45' - GOOOOL - 0:1 - Stocker je odlično proigrao Salaha koji je ovoga puta nadmudrio čecha za slavlje Švicaraca

Basel je poveo

39' - velika obrana Čecha, Salah je bio u situaciji jedan na jedan, ali je Chelseajev vratar pobjednik
30' - Ramires je imao sjajnu situaciju, ali se Sommer pretvara u junaka i drži goste na životu
26' - Strellerova volejčina s lijeva iskosa, srećom po Engleze taj udarac nije išao u okvir vrata
18' - Torres je pucao s ruba šesnaesterca, a Sommer sjajnim refleksom i krajnjim naporom obranio
9' - sreća za Švicarce, Lampard je pogodio vratnicu
7' - gosti ne izgledaju impresionirano
1' - velika prilika za Strellera, ali je Baselov napadač sa 15 metara pucao pored lijeve vratnice
1' - počela je utakmica

Chelsea: Cech, Azpilicueta, Ivanović, Cahill, Bertrand, Lampard, Luiz, Ramires, Hazard, Moses, Torres.
Basel: Sommer, Steinhofer, Schar, Sauro, Voser, El-Nenny, Frei, Die, Salah, Streller, Stocker.

Benfica - Fenerbahce 3:1

90+5' - kraj utakmice
90' - pet minuta sudačke nadoknade
85' - Fenerbahce postaje sve opasniji, Turci love pogodak koji bi ih odveo u finale
80' - Stochov pokušaj je zaustavio Artur
72' - Gaitan je mogao sve riješiti, ali je Demirel obranio
66' - GOOOOOL - 3:1 - sada je Benfica u finalu, Luisao je asistent, a raspoloženi Cardozo strijelac

Gol odluke

52' - Benfica je pritisnula

45' - kraj prvog dijela
40' - ubačaj s lijeve strane, Sow je zamalo zakasnio na pet metara, a Kuyt s desna iskosa pucao pored gola
37' - Salvio je opalio, ali je odlično reagirao Demirel
35' - GOOOOL - 2:1 Perez je asistent, a najopasniji Cardozo razveselio je tribine

Drugi gol Portugalaca

30' - Sow je bio jako blizu pogotka koji bi doveo domaćina u izgubljenu situaciju
23' - GOOOOL - 1:1 - Garay je igrao rukom, sudac pokazao na bijelu točku, a Kuyt je pogodio za izjednačenje

Izjednačenje iz penala

17' - Cardozo je odaslao novu prijetnju, Fener je na teškim mukama
9' - GOOOOOL - 1:0 - asitencija Lime za gol Gaitana

Gol Benfice

8' - gužva u turskom šesnaestercu, no turci su preživjeli novi napad domaćina
5' - Benfica je odmah pritisnula, udarac je okušao Cardozo, ali je Fenerov vratar spreman

Benfica: Artur Moraes, Maxi Pereira, Luisao, Garay, Almeida, Perez, Matic, Gaitan, Lima, Cardozo, Salvio.
Fenerbahče: Demirel, Gonul, Yobo, Korkmaz, Ziegler, Sahin, Baroni, Erkin, Kuyt, Sow, Ucan.