NBA LIGA

Celticsi za povijest, Zubac skroman, ostali Hrvati na klupi

04.02.2017 u 14:15

Od petorice hrvatskih košarkaša u NBA ligi u petak navečer je zaigrao samo Ivica Zubac za Lakerse, dok su Bojan Bogdanović, Damjan Rudež, Mario Hezonja i Dragan Bender utakmice svojih klubova odgledali s klupe...

I Zubac je imao vrlo skromnu minutažu u porazu svojih LA Lakersa protiv Boston Celticsa (113:107), igrao je samo pet minuta i ubilježio samo jedan poen i dva skoka. Junak pobjede u NBA klasiku bio je Isaiah Thomas s 38 koševa, a malo mu je nedostajalo da postane prvi Celtic koji je ubacio 40 i više koševa u tri uzastopne utakmice. Boston je dobio šestu zaredom, a Lakersi, koje je predvodio Lou Williams (21), i 11. utakmicu u gostima ne znaju za pobjedu.

Pobjeda je Celticsima donijela mjesto na vrhu ljestvice NBA momčadi s najviše pobjeda u regularnom dijelu sezone. Baš su u izravnom dvoboju pretekli Lakerse s kojima su dijeliti vodeću poziciju, sada je Boston usamljen na vrhu i ima 3253 pobjede!

Autor: Youtube

Oklahoma Thunder su 114:102 pobijedili Memphis Grizzliese na krilima Russella Westbrooka i njegovih 38 koševa, 12 asista i 13 skokova. Indiana Pacersi su 106:97 slavili protiv Brooklyn Netsa, kod kojih Bojan Bogdanović nije ulazio u igru. Paul George i Jeff Teague su s po 24 koša predvodili Pacerse.

Orlando je bez Marija Hezonje i Damjana Rudeža pobijedio Toronto Raptorse 102:94, a Serge Ibaka i Evan Fournier su zabili po 20 za momčad s Floride.  Sunsi su s Draganom Benderom na klupi 105:103 bili bolji od Sacramenta, a Phoenix pobjedu duguje Devinu Bookeru (33) koji je sa zvukom sirene pogodio za pobjedu.

Napeto je bilo u okršaju Houston Rocketsa i Chicago Bullsa, kojeg je Houston dobio 121:117 nakon produžetka. Ponovno je odličnu utakmicu za Teksašane odigrao James Harden s 42 koša, 12 skokova i 9 asista.