NBA DOIGRAVANJE

Celticsi tek u sedmoj utakmici izbacili Bullse

03.05.2009 u 09:51

Boston Celticsi konačno su uspjeli svladati Chicago Bullse pobjedom 109:99 u nedjelju u sedmoj utakmici prvog kruga doigravanja koji je završio konačnim rezultatom 4-3 za Boston

Ray Allen je ubacio 23 koša a Paul Pierce 20 za Celticse koji će se u drugom krugu doigravanja suočiti s Orlando Magicom u Bostonu u ponedjeljak.

Sedmoplasirani Bullsi, koje je predvodio Ben Gordon s 33 pogodaka, imali su prednost od četiri koša nakon prve četvrtine ali su Celticsi ubacili u višu brzinu u drugoj četvrtini i ostvarili vodstvo od 29-11 koje su zadržali do kraja.

Chicago nije više došao do vodstva iako su Bullsi došli na tri razlike 5,39 minuta do kraja. Međutim, Boston je nadigrao Chicago 7-2 u sljedeće tri minute i tako si osigurao prednost koja mu je donijela konačnu pobjedu u prvom krugu doigravanja.

Derrick Rose je dodao 18 pogodaka a Kirk Hinrich 16 za Bullse, dok je Joakim Noah imao 15 skokova.