SLAVLJE U TURSKOJ

Cedeviti nova velika gostujuća pobjeda u Europi!

29.01.2014 u 21:14

Košarkaši Cedevite došli su do pobjede u 4. kolu drugog kruga Eurocupa. U Istanbulu su bili bolji od domaćeg Beşiktaşa s 58-55...

Druga je to pobjeda za momčad Jasmina Repeše u skupini P, te prvi poraz Beşiktaşa. U idućem kolu Cedevita u Domu sportova dočekuje Zaragozu, a za kraj joj slijedi gostovanje kod Lietuvos Rytasa hrvatkog trenera Aleksandra Petrovića. Dalje će proći dvije prvoplasirane momčadi iz svake skupine.

Cedevita je u turskom velegradu odigrala sjajnu drugu četvrtinu koju je riješila u svoju korist s 23-12, te otišla na poluvrijeme s prednošću 35-27. Nastavak je ipak donio buđenje domaćina koji je potpuno smanjio zaostatak u trećoj dionici, a onda u posljednjoj i poveo. Neizvjesna završnica ipak je, međutim, pripala Repešinim košarkašima.

U ujednačenoj momčadi Cedevite po devet su koševa upisali Luka Babić i Allan Ray. Babić se, osim toga, istaknuo i s pet skokova, tri asistencije i četiri ukradene lopte. Kod domaćih je naš Tomislav Ružić ubilježio pet poena, osam skokova i asistenciju.