ABA LIGA

Cedevita u zadnjih deset minuta slomila Slovence i upisala važne bodove

07.12.2018 u 22:21

U susretu 10. kola regionalne košarkaške ABA lige Cedevita je u petak na domaćem terenu pobijedila Petrol Olimpiju sa 95-82 (49-48)

Gosti su bolje krenuli i u prvoj četvrtini imali su u više navrata devet koševa prednosti. No, prva dionica ipak je završila izjednačeno (27-27). Nakon toga ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, ali nitko nije uspio steći značajniju prednost.

Utakmica je odlučena u zadnjoj četvrtini, pet minuta prije kraja susreta Cedevita je otišla na plus 14 (85-71) i zasluženo je došla do pobjede, koja ju privremeno drži na trećem mjestu sa omjerom pobjeda i poraza 6-4. Vodeća Crvena zvezda ima omjer 9-0, a slijedi Budućnost sa 7-2. Olimpija je osma sa skorom 3-7.

Hrvatskog prvaka su do pobjede predvodili Amerikanci James Bell sa 23 i Justin Cobbs sa 20 koševa. Kod Olimpije najbolji su bili Jan Špan sa 20 i Mirza Begić sa 14 poena.