ABA LIGA

Cedevita obavila svoje, sada čeka Partizan ili Budućnost

11.03.2017 u 21:45

Košarkaši Cedevite osigurali su drugo mjesto uoči doigravanja regionalne ABA lige zahvaljujući 104-92 (20-24, 29-21, 31-29, 24-18) pobjedi protiv FMP-a u susretu posljednjeg 26. kola ligaškog dijela sezone.

Cedevita je do pobjede protiv FMP-a stigla zahvaljujući angažiranijoj igri u obrani u završnici treće i u četvrtoj četvrtini. Gosti su dvije minute prije kraja treće četvrtine vodili sa 71-67, no Cedevita je udarom 11-3 u kojemu je glavnu ulogu imao Ryan Boatright s dvije trice uoči posljednjih 10 minuta stekla prednost od 80-74.

Čvrstom igrom u obrani i brzim protunapadima Cedevita je brzo stigla do osjetne prednosti od 88-77 i riješila pitanje pobjednika.

Miro Bilan sa 23 i Ryan Boatright sa 20 koševa predvodili su Cedevitu, dok je Jonah Bolden ubacio 23 za FMP.

Cedevita je ligaški dio okončala s omjerom 20-6, te će u doigravanje s druge pozicije. No, protivnika će saznati tek u ponedjeljak kada svoj dvoboj odigraju Crvena zvezda i Budućnost. U slučaju pobjede Crvene zvezde suparnik Cedevite će biti Partizan, no ukoliko pobijedi Budućnost, tada će upravo podgorički sastav biti suparnik hrvatskog prvaka u polufinalu.

Partizan je ranije u subotu izgubio na gostovanju kod Igokee sa 74-80 i tako završio ligaški dio s omjerom 19-7 i pružio priliku Budućnosti da ga pretekne. Uoči gostovanja kod Crvene zvezde Budućnost je na omjeru 18-7, te će u slučaju pobjede preskočiti Partizan zbog boljeg omjera u međusobnim susretima.

Crvena zvezda je još ranije osigurala prvo mjesto uoči doigravanja, sada je na omjeru 24-1, te će u polufinalu igrati protiv četvrtoplasirane momčadi.

Polufinalne serije počinju sljedećeg vikenda, a plasman u finale izborit će sastavi koji prvi ostvare po dvije pobjede.