HT PREMIJER LIGA

Cedevita Junior slavila kod Dinama; Split deklasirao Zabok

05.02.2023 u 23:38

Košarkaši Splita lako su ostvarili novu pobjedu u domaćem prvenstvu, na gostovanju su u susretu 19. kola slavili kod Zaboka 109:76 (28:23, 22:13, 33:13, 26:27).

U prvom poluvremenu Zabok je donekle parirao suparniku premda su do odmora Splićani stvorili prednost od 14 poena (50-36). Prava razlika u kvaliteti isplivala je na površinu u trećoj dionici koju je Split dobio s čak 33:13 te je cijelo drugo poluvrijeme prošlo u revijalnom tonu.

Prvo ime Splićana bio je Shannon Shorter koji je ubacio 25 poena uz tri skoka i četiri asistencije. Lewis Markel Sullivan je dodao 15 koševa uz sedam skokova, dok je Mate Kalajžić postigao 13 uz tri asistencije. Najbolji igrač domaće momčadi bio je Timothy Bond koji je ubacio 26 poena.

Ranije tijekom nedjelje, u napadački raskošnoj utakmici, Cedevita Junior je kao gost pobijedila Dinamo 95:86 (27:23, 29:26, 21:18, 18:19).

Pogotovo je veliki broj koševa viđen u izjednačenom prvom poluvremenu gdje je Cedevita Junior ipak bila stalno za mali korak ispred suparnika. Gosti su na odmor otišli uz prednost 56:49, a potom su tijekom treće četvrtine podigli razliku i na dvoznamenkastu prednost. Pokušavao je Dinamo u zadnjoj četvrtini zakomplicirati utakmicu, ali bili su to pucnji u prazno.

Prvi strijelac u pobjedničkoj momčadi bio je Đorđe Topolović s 26 poena. Kruno Simon je dodao 12 uz devet skokova i četiri asistencije. Marčinković je ubacio 15, a Mustapić 13 koševa.

Kod Dinama je Ivan Vučić dao 22 poena uz osam uhvaćenih lopti, dok je Hrvoje Garafolić dodao 21 uz pet skokova i sedam dodavanja.