pao je partizan

Cedevita imala 21 koš prednosti, ali je na kraju spašavala pobjedu

18.03.2017 u 22:03

Košarkaši Cedevite poveli su 1-0 protiv Partizana u polufinalu doigravanja regionalne ABA lige. Cedevita je u Zagrebu pobijedila 83:76

Cedevita je odlično otvorila utakmicu, povela 11:2, a u završnici prve četvrtine hrvatski prvak imao je i 10 koševa prednosti (25:15). U tom razdoblju odlično je funkcionirao šut za tricu domaćeg sastava, dok su gosti zbog nedostatka visokih igrača bili ograničeni na pokušaje vanjskog šuta koji ih nije služio.

Nakon što je Partizan početkom drugog dijela smanjio na 27:22, uslijedila je velika serija Cedevite kojom je prednost narasla na velikih 17 razlike (44:27), a na odmor se otišlo i s 19 koševa viška (54:35).

U trećoj četvrtini Cedevita je stigla i do plus 21 (58:37), no tada je proradio vanjski šut Partizana. Trice su redom pogodili Gordon, Hatcher, Birčević i Veličković pa je prednost Cedevite pala na jednoznamenkastu brojku (58:49). Tada se uvukla i nesigurnost u redove Cedevite, pa je Partizan dodatno smanjio razliku na 63:57.

Ipak, do odmora uoči posljednjih 10 minuta Cedevita je uspjela pobjeći na 11 razlike (70:59), a početak četvrte četvrtine obilježili su brojni promašaji s obje strane. Naime, nakon koša Ratkovice za 72:63 u 32. minuti niti jedan sastav nije postigao niti jedan koš pune četiri minute prije no što je Bilan napokon provukao loptu kroz gostujući obruč.

Gosti su tri minute prije kraja smanjili i na pet razlike (76:71), ali da se ne bi ušlo u neizvjesnu završnicu potrudio se Krušlin tricom za 80:71 1:50 minuta prije kraja kojom je osigurao mirniji kraj utakmice za svoju momčad.

John Shurna je s 15 koševa bio najefikasniji kod Cedevite, ali sve je te koševa zabio u prvom poluvremenu, Miro Bilan je dodao 13 koševa uz 9 skokova, dok su kod Partizana najučinkovitiji bili Willie Hatcher s 18 i Novica Veličković s 14 koševa.

Plasman u finale ABA lige izborit će momčad koja prva ostvari dvije pobjede, a druga utakmica na rasporedu je sljedeće subote u Beogradu. Eventualna treća igrat će se za dva tjedna u Zagrebu.

U drugom polufinalu igraju Crvena zvezda i Budućnost koje će svoju prvu utakmicu igrati u nedjelju.