DE GEA NA MUKAMA

Čech na korak do Arsenala; slave United i Casillas!

19.06.2015 u 11:09

Bionic
Reading

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Od povratka Josea Mourinha u Chelsea, prvi vratar 'plavaca' iz Londona postao je 23-godišnji Belgijanac Thibaut Courtois, dok je Petr Čech preselio na klupu

No kako su češkom golmanu 'tek' 33 godine, što za njegovu funkciju u momčadi nije previše, jasno je da je Čechu dozlogrdilo sjediti na klupi te da je odlučio otići sa Stamford Bridgea.

Prema pisanju otočkih medija, sada je popustio i Jose Mourinho, koji pak nije želio osnažiti nekog od svojih konkurenata. Ipak, slavni portugalski trener sada je dao 'zeleno svjetlo' Čechovom prelasku u Arsenal pa se 'topnici' nadaju da će ovih dana i finiširati posao.

U tom slučaju Arsene Wenger odustao bi od dovođenja Realove legende Ikera Casillasa, kojem je Arsenal bila - druga opcija. Naime, Casillasu je želja ostati na Realovom golu, ali ako bi pak morao otići, onda bi mu sjeverni London, odnosno stadion Emirates, bio najsimpatičnija destinacija.

No ni tu ne završava priča - jer Real je pak u svoje redove želio dovesti vratara Uniteda Davida de Geu koji je, pak, izjavio da neće prelaziti među 'kraljeve' ostane li Casillas u klubu.

Prema tome, možemo zaključiti da je Čechov prelazak u Arsenal, ako se uistinu realizira - donio nekima radost (Manchester Unitedu i Ikeru Casillasu), nekima brigu (Davidu de Gei) a nekima i tugu (madridskom Realu).