• Objavljeno 27.04.2009 u 08:22
Tportal

Tportal

Izvor: tportal.hr / Autor: Tportal

Košarkaši Cleveland Cavaliersa sjajnom predstavom su završili posao u prvom krugu doigravanja i u polufinale Istoka kreću kao jedina momčad bez poraza u ovoj fazi. Košarkaši Bullsa, nakon 1:0 i preokreta Celticsa, zaustavili su seriju prvaka i izjednačili na 2:2

Prvo ime Cleveland Cavaliersa, koji su sa 99:78 u gostima svladali Detoit Pistonse bio je LeBron James (36 poena, 13 skokova, 8 asistencija). Prva četvrtina još i nije sugerirala potpuni raspad Pistonsa, jer domaćini su na prvi odmor otišli s prednošću 27:26.

Ipak, već do poluvremena stvari su sjele na svoje mjesto, Cavsi su drugu četvrtinu dobili s deset razlike (25:15) i pitanje pobjednika bilo je praktički već riješeno.

U dvoboju prvaka Boston Celticsa i Chicago Bullsa viđena je još jedna neizvjesna utakmica, u kojoj je pobjednik odlučen s tri ili manje koševa. Nakon što je Boston poveo sa 2:1 i kada se očekivao potpuni slom Bullsa, Chicago je na gostujućem parketu uspio izjednačiti na 2:2. U pobjedi 121:118 gosti su imali tri igrača koji su ubacili više od 20 poena (Gordon, Rose, Salmons), ali i još četvoricu s više od deset ubačaja. Kod domaćina također su tri igrača ubacila više od 20 koševa (Pierce, Allen, Rondo), ali ostali ih nisu tako dobro pratili.

Houston Rocketsi su porazili Portland Trail Blazerse 89:88 i došli do vodstva od 3:1 u doigravanju u Zapadnoj konferenciji, a Orlando se također izjednačio s Philadelphia 76ersima pobijedivši ih 84:81 u četvrtoj utakmici doigravanja u Istočnoj konferenciji.

U Houstonu je Yao Ming zabio 21 pogodak uz 12 skokova za pobjedu Houstona nad Portlandom koji je zahvaljujući tricu Rudyja Fernandeza 2,3 sekunde prije kraja na samo koš razlike.

U Philadelphiji trica Hedoa Turkoglua 0,9 sekundi do kraja bila je odlučujuća za Orlando. Dwight Howard mu se priključio sa 18 pogodaka i 18 skokova za izjednačenje rezultata u doigravanju na 2:2.