ATP I WTA CINCINNATI

Carlos Alcaraz izgubio prvi set, ali onda opet pokazao zašto je najbolji na svijetu

18.08.2023 u 23:50

Najbolji tenisač svijeta Španjolac Carlos Alcaraz je još jednom morao igrati tri seta, ali se probio do polufinala ATP turnira Masters 1000 serije u Cincinnatiju, gdje je u četvrtfinalu svladao Australca Maxa Purcella (ATP - 70.) s 4:6, 6:3, 6:4.

Australski tenisač je osvojio prvi set, ali nakon toga nije bio previše blizu pobjedi. Kod 4:4 u trećem setu je odigrao loš gem na servisu, a kad je Alcaraz servirao za plasman u polufinale Purcell je propustio loptu za 5:5. Na prvu meč-loptu Španjolac je zabio as.

Za plasman u finale Cincinnatija igrat će protiv najboljeg poljskog tenisača Huberta Hurkacza (ATP - 20.) koji je sa 6:1, 7:6 (8) svladao Australca Alexeija Popyrina i tako prekinuo njegov pobjednički niz započet osvajanjem Croatia Opena u Umagu.

U turniru tenisačica prvi polufinalni par čine najbolja svjetska tenisačica Iga Šwiatek i sedma na svijetu Amerikanka Coco Gauff. Šwiatek je sa 7:6 (3), 6:1 bila bolja od aktualne wimbledonske pobjednice Čehinje Markete Vondroušove (WTA - 10.) i svladala ju sa 7:6 (3), 6:1, dok se Gauff lako obračunala s Talijankom Jasmine Paolini (WTA - 43.) i za 72 minute ju pobijedila sa 6:3, 6:2.

U drugom polufinalu Čehinja Karolina Muhova (WTA - 17.) čeka pobjednicu dvoboja Tunižanke Ons Jabeur (WTA - 5.) i Bjeloruskinje Arine Sabaljenke (WTA - 2.).