EHF CHALLENGE KUP

Buzećani dobili Olympiju sa 32 razlike

02.10.2010 u 15:08

Već prvog turnirskog dana Buzećani su imali razloga za slavlje. Osim povijesnog ulaska u prestižni EHF Challenge kup, sinoćnja utakmica protiv londonske Olympie ostat će zapamćena po blistavoj pobjedi rukometaša Buzeta s rekordna 32 zgoditka razlike

Buzećani su startali furiozno i već nakon prvih pet minuta bilo je svima jasno da gosti iz Britanije nemaju šanse. Buzet je dominirao cijelo prvo poluvrijeme, koje je okončano rezultatom 25 : 5. Prevlada Buzećana nastavila se i u drugom poluvremenu, tijekom kojeg je trener Mario Sirotić u igru pustio čak sedam izmjena igrača. Vratari Olimpie pokazali su pak nekoliko dobrih obrana, što je spriječilo da konačni rezultat od 32 gola razlike ne bude i veći. Utakmica je okončana pri rezultatu 43 : 11, a kao najbolji strijelac među igračima Buzeta istaknuo se Mirjan Horvat sa šest pogodaka.

Ukrajinski Polytechnik svladao je irski Dublin International s devet zgoditaka razlike. Polytechnik je bio u vodstvu već u prvom poluvremenu, da bi u drugom obje ekipe bile nešto izjednačenije, iako Dublinu do kraja utakmice nije uspjelo sustići u ovom okršaju kvalitetniju momčad iz Ukrajine. Tako je prva utakmica EHF Challenge kupa završila rezultatom 33:24.

RK Buzet: Petrić (15), Šverko 5, Prodan 5, Vukelić 5, Kisiček 2, Gašpar 3, Ljubotina 4, Mavrović 3, Horvat 6, Vozila 3, Šunjić 2, Pavletić (12), Sirotić 2, Vrkljan 3
Olympia Handball: Rinkevicius (12), Cholewwa 2, Bobrowski 5, Julen, Protuschka 1, Bucur 1, Szolomicki, Przedziecki, Zamani (8), Bak, Hanualt, Balnanosis, Lenkevicius

Prema subotnjem turnirskom rasporedu, u 17 sati snage će odmjeriti Olympia Handball i Polytechnik, dok će se Buzećani susresti s Dublinom u 20 sati, što za naše Premier ligaše ne bi trebao biti veći problem.