ABA LIGA

[FOTO] Bundović odigrao završnicu iz snova i spasio destkovanu Cibonu od novog poraza, u Draženovom domu pao je Mornar

14.10.2022 u 23:03

Košarkaši Cibone došli su do prve pobjede u novoj sezoni ABA lige svladavši u petak u Draženovom domu Mornar iz Bara sa 91-88 (18-26, 22-21, 25-22, 26-19)

Filip Bundović je predvodio Cibonine strijelce sa 25 koševa i sedam skokova. Borna Kapusta je ubacio 21 poen i podijelio šest asistencija. Ivan Perasović je postigao 14 koševa, a Marko Baković 11 uz šest skokova.

Kod Mornara je Amerikanac Daron Russell sa 35 poena bio najbolji strijelac utakmice, a uz to je imao i osam asistencija.

Gosti su bili vrlo raspucani na početku i za početnih sedam minuta stvorili su 12 koševa prednosti (9-21). Ipak, Cibona nije dopustila veće odvajanje Mornara, a tricom Borne Kapuste sa 10 metara u zadnjoj sekundi prvog poluvremena, domaća momčad je odmor dočekala sa zaostatkom od sedam koševa (40-47).

Cibona je odlično počela drugo poluvrijeme i u 25. minuti prvi put došla do vodstva (56-53). Ipak, Mornar je u zadnju četvrtinu ušao s vodstvom 65-69.

Kad su gosti košem Piercea poveli sa 72-81 u 35. minuti, činilo se da će Cibona doživjeti i treći poraz u regionalnom natjecanju. No, sjajno je završnicu odigrao Filip Bundović koji je u posljednjih pet minuta postigao 11 od Ciboninih 19 koševa, asistirao za tricu Bakovića i pogodio sva četiri slobodna bacanja u završnih 15 sekundi utakmice.

Zadar i Split će svoje utakmice 3. kola odigrati u ponedjeljak. Zadrani dočekuju beogradsku Megu, a Splićani gostuju kod FMP-a.

Trener Josip Sesar na ovoj utakmici nije mogao računati na usluge trojice važnih igrača koji su izvan momčadi zbog ozljeda. To su Blaž Mesiček, Sven Smajlagić i Krešimir Ljubičić.

• +9
ABA liga: Cibona - Mornar, 14.10.2022. Izvor: Cropix / Autor: Goran Mehkek

Cibona je s učinkom 1-2 privremeno na sedmom mjestu, Zadar je sa 1-1 deveti, a Split je sa 0-2 na začelju. Vodeće momčadi su Igokea i Mornar sa 2-1, a po 2-0 imaju Paritzan, Cedevita Olimpija, Crvena zvezda i FMP.

U prvoj utakmici 3. kola Igokea je u Laktašima svladala čačanski Borac sa 90-78.