SJAJNO PRVO KOLO

Bundesliga nudi spektakl, Aubameyang krenuo hat-trickom

10.08.2013 u 18:23

Nogometaši berlinske Herthe kontranapadima su uništili frankfurtski Eintracht, ovosezonskoga njemačkog predstavnika u Europa ligi, na otvaranju nove bundesligaške sezone..

Slavili su Berlinčani na svom Olimpijskom stadionu spektakularnu 6:1 pobjedu postigavši šest pogodaka na bundesligaškom terenu prvi put nakon prosinca 2004. godine, kada su sa 6:0 deklasirali Borussiju iz Mönchengladbacha.

Po dva pogotka za momčad Josa Luhukaya, povratničku u 1. Bundesligu, zabili su napadač Adrian Ramos i krilni igrač Sami Allagui.

Jednako senzacionalan bundesligaški start doživio je i Pierre-Emerick Aubameyang, napadač dortmundske Borussije i prvi Gabonac u povijesti bundesligaškog nogometa. Pojačanje iz Saint-Etiennea debitiralo je u Bundesligi "hat-trickom", pripomogavši Borussijinoj 4:0 pobjedi kod Augsburga.

Zabio je brzonogi 24-godišnjak pogotke u 24., 66. i 79. minuti postavši tek šesti igrač u povijesti 1. Bundeslige koji je debitirao s trima pogocima. Prije njega čaroban je golgeterski start osjetilo pet nogometaša. Posljednji od njih bio je Eintrachtov Martin Fenin u veljači 2008. godine.

Sigurnom je pobjedom novu prvenstvenu sezonu otvorio i Bayer koji je u Leverkusenu slavio protiv Freiburga 3:1. Levin Öztunali, ujak legendarnog HSV-ova napadača Uwea Seelera, s navršenih 17 godina, četiri mjeseca i 26 dana postao je najmlađi debitant u povijesti leverkuzenske momčadi.

U igru je daroviti veznjak ušao u 87. minuti.

Wolfsburg, za koji je hrvatski reprezentativac Ivica Olić odigrao do 66. minute, na startu je prvenstva izgubio kod Hannovera 2:0. Gosti su se zapravo pobijedili sami, zahvaljujući crvenim kartonima Maximiliana Arnolda u 32. odnosno Timma Klosea u 52. minuti.

Bundesliga je na otvaranju sezone 2013/14 opravdala reputaciju superefikasnosti: na uvodnih šest dvoboja palo je 25 golova!