trijumf za kraj

Buffon odigrao posljednju utakmicu za Juventus, a možda i Mario Mandžukić!

19.05.2018 u 17:17

Juventus je u Torinu proslavio još jedan naslov prvaka Italije pobjedom protiv Verone 2-1, no utakmica će se pamtiti po oproštaju legendarnog vratara Gianluigija Buffona.

Buffon je u subotu nakon 656 službenih nastupa u svim natjecanjima, devet naslova prvaka Italije i 17 godina vjernosti branio zadnju utakmicu za Juventus. Dugogodišnji čuvar mreže Stare dame u zadnjoj utakmici po 301. put nije primio gol jer je, uz ovacije cijelog stadiona, izašao iz igre u 63. minuti.

• +5
Gianluigi Buffon - legendarni talijanski golman Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Juve je u nevažnoj utakmici, jer je naslov osigurao ranije, a Verona je odavno ispala, došao do pobjede pogocima Ruganija (49) i Pjanića (52), dok je za goste pogodio Cerci (78).

Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

Mario Mandžukić je odigrao cijelu utakmicu za Juve i u 85. minuti izborio kazneni udarac kojeg je promašio Liechsteiner, koji također napušta torinsku momčad.

Osim Buffona i Liechsteinera Juventus bio mogao napustiti i naš Mandžukić, jer već dugo kruže glasine o tome pa bi i njemu mogla biti ovo zadnja utakmica u crno-bijelom dresu...