golgeterska forma

Budimir zabio i Valenciji; njegova Osasuna grabi prema Europi

16.04.2022 u 23:11

Hrvatski reprezentativni napadač Ante Budimir, koji je u subotu zabio gol za Osasunu u pobjedi 2-1 nad Valencijom, rekao je da je zadovoljan novim pogotkom jer je donio nova tri boda pa se momčad sada može boriti za izlazak u Europu.

'Ovo je bio jako dobar znak za momčad, za sve nas. Jako sam zadovoljan', izjavio je 30-godišnji Budimir neposredno nakon završetka dvoboja na Mestalli.

Golgeter visok 1,90 metara glavom je zabio gol u 74. minuti za vodstvo od 2-0, nakon čega je Valencia smanjila u 83. minuti.

'Patili smo do kraja ali ostvarili smo pobjedu uz veliki karakter', napomenuo je Budimir.

'Iznimno sam zadovoljan jer kada se zabijaju golovi osvajaju se bodovi. Nema veće sreće od toga', dodao je.

Ovo mu je bio četvrti pogodak u posljednje četiri utakmice. Prethodno je tresao mreže Levantea, Betisa i Alavésa.

Osasuna, klub iz sjevernog grada Pamplone, pobjedom je smijenila Valenciju na devetom mjestu u prvenstvu. Šest kola prije kraja došla je tako u priliku boriti se za mjesto koje iduće sezone vodi u Europu.

'Privilegij je boriti za osmu ili sedmu poziciju. Lani smo pokazivali karakter kada se trebalo boriti za opstanak, a sada pak za ostvarenje nešto više pozicije', zaključio je Budimir.

Polufinalist Lige prvaka Villarreal pobijedio je na gostovanju Getafe sa 2-1 u susretu 32. kola španjolskog nogometnog prvenstva.

Villarreal je nakon svega 16 minuta vodio 2-0 golovima Gerarda Morena (7) i Manua Triguerosa (16), a potom u nastavku poluvremena imao još nekoliko sjajnih prilika razriješiti pitanje pobjednika.

Međutim, gosti nisu uspjeli zabiti treći gol što im se u nastavku moglo osvetiti. Getafe je u 63. minuti smanjio na 1-2 preko Enesa Unala, a potom jurnuo po izjednačenje, no nije uspio.