nba liga

Bucksi su na ovo čekali čak 47 godina; bez ozlijeđenog Giannisa u gostima su sredili Hawkse i plasirali se u veliki NBA finale

04.07.2021 u 08:39

Milwaukee Bucks će igrati u finalu NBA protiv Phoenix Sunsa nakon što su u subotu u šestoj utakmici finalne serije Istoka 118:107 nadigrali domaće Atlanta Hawkse i pobijedili ukupnim rezultatom 4-2

Za Milwaukee Buckse, koji su svoj jedini naslov NBA prvaka osvojili 1971. godine, a posljednji finale igrali 1974. godine, Khris Middleton i Jrue Holiday zajedno su zabili 59 koševa.

Middleton je ubacio 32 koša, a Holiday 27 uz devet skokova i devet asistencija.Atlanti nije pomogao ni Trae Young koji se vratio na teren nakon ozljede. On je utakmicu završio s 14 koševa i devet asistencija. Najbolji pojedinac Hawksa bio je Cam Reddish s 21 košem, dok je Bogdan Bogdanović dodao 20.

Bucksi, koji su drugu utakmicu zaredom igrali bez svog najboljeg igrača Giannisa Antetokounmpoa, u prvoj su četvrtini napravili seriju 15:4 za vodstvo koje nisu ispuštali. U drugom poluvremenu je, nakon što je Clint Capela približio Hawkse na 47:45 u prvoj minuti, Middleton pogodio dvije trice zaredom i tri koša za dva poena za vodstvo Milwaukeeja od 15 koševa.

Na kraju treće četvrtine Bucks su vodili 91:72, a Hawksi su im se približili na 107:101 3:23 minute do kraja, no to dalje od toga nisu išli.

Prva utakmica finala se igra u utorak u Arizoni jer su Suns imali bolji omjer pobjeda i poraza u regularnom dijelu sezone.