NBA

Bryantov 17. 'triple-double', Pierce ubacio 20.000-ti koš

04.11.2010 u 11:01

Najveća zvijezda aktualnih NBA prvaka Los Angeles Lakersa Kobe Bryant briljirao je u 112:100 pobjedi svoje momčadi na gostovanju protiv Sacramento Kingsa. Bryant je ostvario svoj 17. 'triple-double' u karijeri sa 30 koševa, 12 asistencija i deset skokova, te je predvodio svoju momčad do pete uzastopne pobjede na startu sezone.

Uz Bryanta, kojem je ovo bio prvi 'triple-double' nakon 21. siječnja prošle godine, istaknuo se Pau Gasol s 22 koša i 11 skokova za Lakerse, dok je Tyreke Evans sa 21 ubačajem bio najefikasniji igrač Kingsa.

Veliku večer imao je i Paul Pierce, prva zvijezda prošlosezonskih finalista Boston Celticsa. Pierce je u 105:102 pobjedi Celticsa protiv Milwaukee Bucksa nakon produžetka postigao 28 koševa, 12 u produžetku, te je premašio brojku od 20,000 koševa u karijeri. Rajon Rondo je dodao 17 poena, 15 asistencija i 8 skokova za Celticse, dok je Australac hrvatskog podrijetla Andrew Bogut bio prvo ime Bucksa sa 21 pogotkom i 13 skokova.

Odličnu utakmicu odigrali su Phoenix Sunsi i San Antonio Spursi, a pobjeda je na kraju sa 112:110 pripala gostima iz San Antonija. Richard Jefferson (28) postigao je četiri trice u posljednjoj četvrtini uključujući i onu kojom je minutu i pol prije kraja donio 108:106 vodstvo svojoj momčadi koje je zadržala do kraja. Tim Duncan (25, 17 skokova) imao je još jednu odličnu večer za Spurse, dok je Jason Richardson (21) predvodio Sunse.

Neizvjesno je bilo i u Denveru gdje su Dallas Mavericksi svladali domaće Nuggetse sa 102:101 iako nisu postigli niti jedan poen u posljednje dvije minute. Dirk Nowitzki (35, 12 skokova) bio je najbolji u sastavu Mavsa, dok se Carmelo Anthony (20, 15 skokova) prometnuo u tragičara utakmice jer je promašio šut za pobjedu svoje momčadi.

Atlanta Hawksi ostali su jedina neporažena momčad u Istočnoj konferenciji zahvaljujući 94:85 pobjedi protiv Detroit Pistonsa, koji još uvijek čekaju svoju prvu pobjedu u sezoni. Hawksi su do nove pobjede stigli snažnom završnicom koju su riješili u svoju korist sa 18-4. Josh Smith (22, 11 skokova) bio je prvo ime Hawksa, a Ben Gordon (22) Pistonsa.

Jedna od tri neporažene momčadi, uz Lakerse i Hawkse, su i New Orleans Hornetsi koji su kao gosti nadvisili Houston Rocketse sa 107:99. Chris Paul (25, 7 skokova, 8 asistencija) bio je najbolji kod Hornetsa, dok Rocketsima za prvu pobjedu u sezoni nije bilo dovoljno po 18 koševa Kevina Martina i Aarona Brooksa.