• Zadnja izmjena 22.12.2009 22:16
  • Objavljeno 22.12.2009 u 21:43
Harlan Pratt (Olimpija) i Aaron Fox (Medveščak)

Izvor: Cropix / Autor: CROPIX / Neja Markičević

U 35. kolu hokejaške EBEL lige Medveščak je stigao do 15. pobjede u natjecanju. U Ljubljani je hrvatski predstavnik srušio domaću Olimpiju sa 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Velika i važna pobjeda 'medvjeda'. Medveščak je pokorio Ljubljanu i treći put ove sezone porazio 'zmajčeke'. Bodovi iz ovog susreta dvostruko su vrijedili, jer se ta dva kluba bore za osmu poziciju koja kao posljednja vodi u doigravanje. Zagrebačka momčad sada je na ljestvici pet bodova pobjegla od Slovenaca.

Nije dobro krenulo za goste, jer su nakon pet minuta bili u zaostatku. Vratara Kristana probušio je Boštjan Goličič. No loš početak nije obeshrabrio Medveščak. U junaka susreta pretvorio se je kapetan Alan Letang koji se vratio nakon bolesti. Prvo je u 16. minuti poništio prednost Olimpije, a zatim je deset minuta kasnije još jednom svladao Silu. 'Medvjede' je pred kraj druge trećine na dva razlike odveo Aaron Fox (39. minuta). Domaćin se je u igru vratio u 53. minuti kada je pak u mrežu smjestio Brendan Yarema, no tada se je opet ukazao briljantni Letang. Kanađanin je svojim trećim pogotkom u 56. minuti utišao domaće navijače, njih četiri tisuće, i potvrdio da bodovi odlaze u Zagreb. Očajnički pokušaj Slovenaca (izvadili vratara), nije bio uspješan nego su naprotiv u posljednjoj minuti primili još jedan gol, a strijelac je bio Jeffrey Heerema. Fantastična večer za 'medvjede' koji su sada još bliže play-offu, a i u potpunosti su se revanširali Olimpijji za jedini poraz, u njihova sada već četiri sraza, iz Doma sportova kada je bilo 4:1 za 'zmajčeke' (29. studenoga).

Treba spomenuti kako je Olimpija imala ukupno 14 minuta igrača više, a Medveščak samo dvije, no domaćinu to nije pomoglo.

Sljedeću utakmicu 'medvjedi' igraju 27. prosinca (nedjelja) u Ledenoj dvorani Doma sportova protiv Albe.