• Zadnja izmjena 25.11.2011 08:16
  • Objavljeno 24.11.2011 u 22:47
Josh Heytvelt

Izvor: Cropix / Autor: Damir Krajac / CROPIX

Košarkaši Zagreba ubilježili su i svoju drugu pobjedu u Euroligi. U šestom kolu na svom su parketu pobijedili njemački Brose Basket 86:74 ((21:20, 15:14, 26:24, 24:16) i tako zadržali šanse za prolazak u drugi krug natjecanja

Iako su na otvaranju Eurolige u Bambergu teško stradali od Brose Basketsa, košarkaši Zagreba uspjeli su im se osvetiti na svom parketu. Zahvaljujući briljantnoj partiji Heytvelta te Simona 'mravi' su slavili 86:74. Osim što su dobili, za Zagreb je i debitirao T.J. Ford koji je dan prije došao, no i u ono malo vremena koliko je igrao pokazao je kako će biti veliko pojačanje za Zagreb te je u 12 minuta na terenu imao 10 asistencija.

Priča večeri je ipak briljantna partija Josha Heytvelta koji je bio lokomotiva Zagreba i čijim tricama su se 'mravi' u trećoj četvrtini uspjeli rezultatski odlijepiti. Heytvelt je utakmicu završio sa 25 poena i 12 skokova. Zagreb je praktički cijelu utakmicu bio u minimalnom vodstvu, da bi pred sam kraj utakmice hrvatski prvak povećao prednost na konačnih 86:74.

Uz Heytvelta odlični su bili i Simon sa 16 poena i 12 skokova, Kasun sa 15 poena i 11 skokova te Mulaomerović sa 13 poena. Ovom pobjedom Zagreb je zadržao šanse za ulazak u drugi krug Eurolige.

Njemački sastav predvodili su Casey Jacobsen sa 19 te Anton Gavel sa 16 koševa.

Ovom pobjedom Zagreb CO je gurnuo Žalgiris na začelje skupine, dok su 'mravi' peti s učinkom dvije pobjede i četiri poraza, koliko im i Bamberg na četvrtoj poziciji. U vodstvu je moskovski CSKA sa svih šest pobjeda.