PREMIERSHIP

Briljantna asistencija Matea Kovačića nije bila dovoljna; Manchester City okrenuo Chelsea

U derbiju 13. kola Premiershipa Manchester City je u subotu na Etihadu protiv Chelsea slavio sa 2:1, te i dalje zaostaje devet bodova za vodećim Liverpoolom

Gosti su poveli 21. minuti kada je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odlično uposlio Kantéa, koji je utrčao u 16-erac i zatresao mrežu,a taj pogodak možete vidjeti OVDJE.

Osam minuta kasnije Manchester City je izjednačio. Kevin De Bruyne je opalio s vrha kaznenog prostora, lopta je okrznula Chelseajevog braniča Zoumu i završila je u mreži. Domaćini u 37. minuti dolaze do preokreta, a strijelac je nakon solo akcije bio Riyad Mahrez.

U drugom poluvremenu nije bilo pogodaka, iako je Manchester City imao nekoliko dobrih prigoda. Kovačić je odigrao cijeli susret i pružio je vrlo dobru partiju za Chelsea.

• +7
Premier liga, Manchester City – Chelsea Izvor: Profimedia / Autor: Nick Potts / PA Images / Profimedia

U subotnjim susretima gosti su slavili u šest utakmica, a blizu poraza bio je i Arsenal. 'Topnici' su na domaćem terenu protiv predzadnjeg Southamptona izvukli remi (2:2), i to pogotkom Lacazettea u sudačkoj nadoknadi (90+6).

Liverpool je ponovno izvukao pobjedu u završnici susreta. U gostima kod Crystal Palacea 'redsi' su poveli pogotkom Sadia Manéa u 49. minuti i minimalnu prednost imali su sve do 82. minute, kada je Wilfried Zaha pogodio za 1:1. No, u 85. minuti u gužvi nakon kornera najbolje se snašao Firmino, koji je zabio za pobjedu Liverpoola 2:1.

Hrvatski stoper Dejan Lovren za Liverpool je odigrao cijeli susret, a u 62. minuti nakon kornera mogao se upisati u strijelce, ali njegov dolazak na drugu stativu bio je trunku prespor.

• +5
Premier liga, Crystal Palace – Liverpool Izvor: EPA / Autor: FACUNDO ARRIZABALAGA

Leicester i dalje igra u odličnoj formi, u gostima je dobio Brighton sa 2:0 i izbio je na drugo mjesto tablice. Pogotke za 'lisice' postigli su Ayoze Pérez (64) i Jamie Vardy (82-pen).

Nogometaši Tottenhama su u prvom susretu pod vodstvom novog menadžera Josea Mourinha na gostovanju pobijedili West Ham sa 3:2. Portugalski stručnjak je prije tri dana preuzeo londonski klub i u svom premijernom nastupu upisao je tri boda. Bila je to prva pobjeda Tottenhama u zadnjih šest kola.

Strijelci za Tottenham bili su Son Heung-Min (36), Lucas Moura (43) i Harry Kane (49), dok su golove za West Ham zabili Michail Antonio (73) i Angelo Ogbonna (90+6).