NBA DOIGRAVANJE

Boston i Dallas vode 2:0, Orlando izjednačio

20.04.2011 u 11:14

Sinoć su u najjačoj košarkaškoj ligi igrane tri utakmice doigravanja, a vrijedne pobjede upisali su Celticsi i Mavericksi. Košarkaši Orlando Magica pak uspjeli su izjednačiti protiv Atlanta Hawksa

Košarkaši Boston Celticsa poveli su sa 2:0 u pobjedama nakon što su sinoć u uzbudljivoj završnici na svom terenu svaladali New York Knickse 96:93.

Ključni igrači kod Bostona bili su playamaker Rajon Rondo sa 30 poena, te centar Kevin Garnett, koji je u završnici utakmice odigrao ključne poteze. Prvo je 13 sekundi prije kraja susreta zabio za vodstvo 94:93, a nakon to ga je spriječio zadnji napad Knicksa oduzevši loptu Jaredu Jeffriesu. Garnett je utakmicu završio sa 12 koševa i 10 skokova.

Kod New York Knicksa dvojica ključnih igrača bila su ozlijeđena, Chauncey Billups nije odigrao ni minute, a centar Amare Stoudemire je zbog ozljede sjedio na klupi u drugom poluvremenu. Zbog toga je najveći teret pao na Carmela Anthonyja, koji je zabio 42 koša.

Atlanta je u prvoj utakmici šokirala navijače u Orlandu, ali ovaj puta domaćini nisu dopustili iznenađenje, pa je Orlando Magic na svom terenu svladao Atlantu 88:82, te je omjer u pobjedama poravnat na 1:1. Kod Orlanda briljirao je najbolji centar lige Dwight Howard sa 33 koša i 19 skokova, a kod gostiju istaknuo se Jamal Crawford sa 25 poena.

Dallas je poveo sa 2:0 u pobjedama protiv Portland Trail Blazersa, nakon što su sinoć slavili sa 101:89. Maverickse su predvodili Dirk Nowitzki sa 33, Predrag Stojaković sa 21 i Jason Kidd sa 18 poena.