NOVI PORAZ LAKERSA

Boston bez najboljeg igrača nadigrao Philadelphiju, Horford održao lekciju Embiidu

13.02.2019 u 10:26

Boston Celtics su sinoć nadigrali Philadelphia 76erse 112:109 na njihovom terenu upisavši tako prvu pobjedu nakon dva poraza zaredom.

Gordon Hayward, koji nakon teške ozljede i dugog oporavka lovi staru formu, ušao je s klupe i zabio 26 koševa za Boston, Al Horford 23, a Jayson Tatum 20 uz deset skokova.

Kod Philadelphije je najbolji bio Joel Embiid sa 23 poena i 14 skokova što mu je 47. double-double u sezoni.

Celticsi su na početku zadnje četvrtine vodili 90:81, ali zahvaljujući Embiidu Sixersi su smanjili zaostatak na 92:89 sedam minuta prije kraja.

Nakon što je Philadelphia izjednačila na 94:94 Jayson Tatum i Terry Rozier su zabili svaki po tricu za vodstvo Celticsa 100:94 nešto više od pet minuta prije kraja.

Embiid je najprije zabio koš, a onda realizirao jedno slobodno bacanje 2:11 minuta prije kraja i Sixers opet dolaze na kratko u vodstvo od 103:102.

Marcus Smart je zakucao 23.9 sekunde prije kraja za vodstvo Bostona od 108:104. Sixers su zaostajali tri koša manje od dvije sekunde do kraja, a Jimmy Butler, koji je utakmicu završio sa 22 koša, nije uspio pucati tricu za izjednačenje.

Utakmicu je obilježio obračun dva sjajna centra, Embiida i Horforda. U nekoliko akcija Horford je vrhunskom obranom potpuno izludio Embiida kojem je održao 'malu lekciju iz košarke.' Nakon utakmice Emiid je bio bijesan i nije štedio suce (opsovao je nekoliko puta) zbog čega će vjerojatno biti kažnjen.

Golden State Warriors su kod kuće sa 115-108 bili bolji od Utah Jazza i to im je 16. pobjeda u zadnjih 17 utakmica.

Kevin Durant je sa 28 koševa bio najbolji strijelac Warriorsa a slijedili su ga Stephen Curry sa 24 i Klay Thompson sa 22. Donovan Mitchell je predvodio Utah sa 25 ubačaja.

Jazz je vodio sa sedma koševa na početku zadnje četvrtine i imao je prednost od 93-88 osam i pol minuta prije kraja prije nego su Warriorsi krenuli u preokret.

Thompson je započeo seriju Warriorsa od 20-4 tricom i šutem i Golden State je izjednačio na 93. Nakon toga koševe zabijaju DeMarcus Cousins i Kevin Durant u mini seriji od 9-0, a Utahov Donovan Mitchell zabija samo jedan za smanjenje Jazzovog zaostatka na 97-95. U tom trenutku Curry preuzima, zabija dvije trice i onda polaganje za vodstvo od deset koševa.

San Antonio Spurs su u Memphisu tijesno sa 108-107 pobijedili Memphis Grizzliese, a do pobjede ih je vodio LaMarcus Aldridge sa 22 pogotka i 11 skokova. Patty Mills je također ubacio 22 koša za pobjedu San Antonija kojom je prekinut niz od četiri poraza.

Avery Bradley je bio najučinkovitiji u redovima Memphisa sa 33 koša.

Orlando Magic su u gostima sa 118-88 pobijedili New Orleans Pelicanse, a Nikola Vučević je zabio 25 koševa uz 17 skokova za gostujuću momčad.

Atlanta Hawks su sa 117-113 svladali Los Angeles Lakerse, a do pobjede su ih vodili John Collins i Trae Young koji su zabili svaki po 22 koša.