njemački kup

Borna Sosa trostruki asistent u visokoj pobjedi Stuttgarta, Werder nakon lutrije penala ispao od drugoligaša

19.10.2022 u 23:15

Drugoligaš Paderborn izbacio je Werder u 2. kolu Njemačkog nogometnog kupa svladavši momčad iz Bremena pred svojim navijačima 3:2 boljim izvođenjem jedanaesteraca, dok je hrvatski reprezentativac Borna Sosa u uvjerljivu 6:0 pobjedu Stuttgarta protiv Arminije ugradio tri asistencije

Stuttgart je već do poluvremena vodio 4:0. Stenzel (20) i Endo (24) su postigli prva dva gola, da bi na dodavanja Borne Sose u prvom poluvremenu pogađali još i Pfeiffer (29) te Silsa (39).

Pfeiffer se u 52. minuti drugi put upisao u strijelce, a u 67. minuti je Sosa došao do treće asistencije za gol Guirassyja, a tri minute poslije je napustio travnjak.

Paderborn je vodio 2:0 na poluvremenu golovima Plattea (22) i Conteha (42), da bi Bittencourt (65) i Weiser (84) vratiti Werder u utakmicu. U produžetku nije bilo golova, a u raspucavanju s bijele točke presudio je promašaj Bittencourta u petoj seriji.

Werder je sa šest trijumfa druga najuspješnija momčad u njemačkom Kupu, a daleko ispred svih je Bayern s 20 naslova.

Bavarci su slavili u Augsburgu 5:2, a za siguran prolaz u osminu finala strijelci su bili Choupo-Moting (27, 59), Kimmich (53), Musiala (74) i Davies (90+1). Pedersen je doveo Augsburg u vodstvo u 9. minuti, a za 2:3 je Upamecano pogodio svoju mrežu.

• +5
Augsburg - Bayern, njemački Kup, 19.10.2022. Izvor: EPA / Autor: LEONHARD SIMON

Josip Stanišić nije dobio priliku zaigrati u obrani Bayerna.

Vodeća momčad Bundeslige berlinski Union pred svojim je navijačima 2:0 svladao Heidenheim, golovima Puchacza (7) i Michela (52).

U isto je vrijeme trećeplasirani Freiburg tek u produžetku slomio otpor St. Paulija i slavio 2:1.

Gosti iz Hamburga su poveli golom Daschnera (43) i vodili sve do treće minute dodatka kad je Ginter izjednačio i odveo utakmicu u produžetak. Minutu prije u igru je za St. Pauli ušao mladi hrvatski reprezentativac Igor Matanović. Konačnih 2:1 postavio je Austrijanac Michael Gregoritsch u 119. minuti.

Borussia Dortmund je do osmine finala stigla slavljem 2:0 u Hannoveru. Gosti su poveli autogolom Arrey-Mbija (11), a za konačnih 2:0 pogodio je Bellingham u 71. minuti s bijele točke.