ABA LIGA SUPERKUP

Evo kako je Hrvat Kapusta tricom srušio Partizan za veliko iznenađenje u Podgorici

20.09.2023 u 23:28

Košarkaši Studentskog centra iznenađujuće su osvojili Superkup regionalne ABA lige, turnir koji se održavao u Podgorici, nakon što su u finalu pobijedili osvajača ABA lige Partizan 83:81 (25:22, 17:18, 21:26, 20:15).

Nakon što je Studentski centar vodio cijelo prvo poluvrijeme, početkom treće četvrtine Partizan je okrenuo rezultat u svoju korist. Tri minute prije kraja Partizan je imao, činilo se, sigurnih 81:73. No, do kraja više momčad iz Beograda nije postigla ni poen, Studentski centar je kontrirao s deset i proslavio pobjedu.

Tricu za pobjedu, pet sekundi prije kraja, postigao je hrvatski reprezentativac Borna Kapusta koji je finale završio s deset poena i pet asistencija. Prvi strijelac pobjedničke momčadi bio je Dawkins s 18 koševa. Kod Partizana je prednjačio Kevin Punter s 23 poena. Video sažetak pogledajte OVDJE.

Treće mjesto osvojila je Budućnost koja je ove srijede svladala Igokeu 79:68 (13:13, 26:23, 16:12, 24:20). Najbolji igrač u pobjedničkom sastavu bio je McKinley Wright IV koji je ubacio 14 poena, a tome je dodao pet skokova i tri asistencije.

Zadar, aktualni hrvatski prvak i jedini predstavnik hrvatske košarke na ovom turniru, završio je kao šesti nakon što je poražen u utakmici za peto mjesto od Mege 78:101 (13:21, 18:27, 22:30, 25:23).

Protiv Mege je strijelce Zadra predvodio Arijan Lakić sa 17 koševa. Kapetan Marko Ramljak je ubacio 13 poena, a Lovro Mazalin 11. Kod Mege su najbolji bili Nikola Topić s 27 koševa i Stefan Miljenović s 22.

U utakmici za sedmo mjesto beogradski FMP je pobijedio ljubljansku Cedevitu Olimpiju s 85:81 u produžetku.