ČETVRTFINALE EUROLIGE

Bolan poraz Tomićeve Barce, neuspjeh i Šarićevog Efesa

17.04.2015 u 23:08

Košarkaši Olympiakosa u drugom su susretu četvrtfinala doigravanja Eurolige kao gosti svladali Barcelonu sa 76-63 (15-10, 20-15, 21-20, 20-18) i tako poravnali omjer u pobjedama u seriji na 1-1.

Gosti iz Pireja kontrolirali su rezultat čitavim tijekom susreta, a do važne gostujuće pobjede vodili su ih Georgios Printezis sa 22 ubačaja i devet skokova, te Vassilis Spanoulis sa 16 ubačaja, dok je Amerikanac s hrvatskom putovnicom Oliver Lafayette za 20 minuta postigao tri poena (šut za dva 0-2, trica 1-4) uz pet skokova i jednu asistenciju.

Najbolji u sastavu Barcelone bio je hrvatski centar Ante Tomić, ali njegovih 14 koševa i 14 skokova ovoga puta nije bilo dovoljno. Tomić je na parketu proveo 29 minuta i šutirao je iz igre 7-14, a imao je i tri asistencije. Drugi hrvatski reprezentativac u redovima Barcelone Mario Hezonja igrao je 15 minuta i postigao tri koša (trica 1-4) uz po jedan skok i asistenciju. Prvi strijelac katalonskog sastava bio je Juan Carlos Navarro sa 16 pogodaka.

Treća i četvrta utakmica igrat će se sljedećeg tjedna u Pireju u utorak i četvrtak, a ukoliko omjer pobjeda bude 2-2, peti dvoboj je na programu u Barceloni 29. travnja.

Ranije u petak Reala iz Madrida je sa 90-85 (22-16, 15-29, 26-21, 27-19) pobijedio Anadolu Efesa i tako poveo sa 2-0 u seriji. Gosti iz Istanbula propustili su veliku priliku poravnati omjer na 1-1 prije povratka kući, sredinom treće četvrtine vodili su sa 62-45, ali Real je uspio do kraja tog dijela igre smanjiti na 66-63. Ipak, Anadolu Efes je još jednim odličnim razdobljem u posljednjoj četvrtini stigao do vodstva od 82-75 2:18 minuta prije kraja. No, turski sastav nije izdržao pritisak, domaći su u sljedećih 2:08 minuta napravili veliku seriju od 13-0 kojom su stigli do velikih 88-82 i tu su prednost uspjeli sačuvati u posljednjih 10 sekundi.

Hrvatski reprezentativac Dario Šarić igrao je 29 minuta za Anadolu Efes i postigao je 11 koševa (šut za dva 2-4, trica 1-5, slobodna bacanja 4-4) uz 9 skokova, dok je Amerikanac s hrvatskom putovnicom Dontaye Draper za 24 minute ubacio pet pogodaka (šut za dva 2-2, trica 0-2) uz tri skoka i jednu asistenciju.

Real su do pobjede predvodili Sergio Llull sa 18 ubačaja i 12 asistencija, te Rudy Fernandez sa 15 poena, dok su najbolji kod Anadolu Efesa bili Nenad Krstić sa 23 pogotka i Thomas Heurtel sa 16 koševa i 15 asistencija.

reća utakmica ovih suparnika na rasporedu je u utorak u Istanbulu, u slučaju pobjede domaćih i četvrta će se igrati samo dva dana potom na istom mjestu. U slučaju da bude 2-2, peta utakmica igrat će se 28. travnja u Madridu.

Sa 2-0 su u svojim četvrtfinalnim susretima još u četvrtak poveli Fenerbahce Ulker i CSKA iz Moskve protiv Maccabija, odnosno Panathinaikosa.