NBA LIGA

Bojan Bogdanović vodio Indianu do pobjede protiv svoje bivše momčadi, Šarić sve bolji

11.12.2018 u 09:51

Bojan Bogdanović je sinoć odigrao još jednu sjajnu utakmicu, on je u pobjedi svojih Indiana Pacersa nad Washington Wizardsima zabio 22 koša, a Dario Šarić je bio solidan u porazu Minnesota Timberwolvesa od branitelja titule Golden State Warriorsa

Pacersi su kod kuće sa 109:101 bili bolji od Washington Wizardsa, upisavši tako svoju četvrtu pobjedu zaredom. Do slavlja ih je predvodio Myles Turner sa 26 koševa, 12 skokova i pet blokova, a Bogdanović je u 37 minuta zabio 22 koša uz šut iz igre 8/15 (trice 3/5), dodavši tome sedam skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu. Hrvatski košarkaš trenutačno je na prosjeku od 16.6 koševa (najviše u karijeri) i 3.9 skokova uz 49% šuta za tricu (3. u ligi).

Pacersi su u trećoj četvrtini vodili i sa 25 razlike, a Washington im se približio na jedan koš u zadnjoj četvrtini. Bradley Beal je bio najbolji u redovima Washingtona sa 30 poena, a Kelly Oubre Jr. je dodao 23.

Minnesota Timberwolves su poraženi u gostima, u Oaklandu su ih sa 116-108 svladali Golden State Warriors. Šibenčanin Šarić je zabio 13 koševa (šut iz igre 6/9, trice 0/3) i upisao osam skokova te dvije asistencije u 31 minuti na terenu. Najbolji strijelac utakmice bio je Stephen Curry sa 38 koševa, Klay Thompson je ubacio 26, a Kevin Durant 22. Karl-Anthony Towns je predvodio Minnesotu sa 31 ubačajem i 11 skokova.

Los Angeles Lakers su sa 108-105 bili bolji od gostujućih Miami Heata. Kyle Kuzma je bio najučinkovitiji u redovima Lakersa, utakmicu je završio sa 33 koša, a LeBron James je ubacio 28, pridodavši tome devet skokova i 12 asistencija. Ivica Zubac nije ulazio u igru za Lakerse. Justise Winslow je predvodio Heat sa 28 poena.

LA Clippers su sa 123-119 tek nakon produžetaka u gostima pobijedili Phoenix Sunse prekinuvši tako niz od dva poraza. Tobias Harris je bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi sa 33 koša, Danilo Gallinari je dodao 25, a Shai Gilgeous-Alexander 16. Deandre Ayton je u porazu Sunsa, kojima je ovo deveti poraz zaredom, sudjelovao sa 20 poena i 12 skokova, dok su Richaun Holmes i Mikal Bridges ubacili svaki po 19 koševa. Dragan Bender nije ulazio u igru za Phoenix.

Poraz su upisali i Cleveland Cavaliers, od njih su sa 108-92 bolji bili domaći Milwaukee Bucks. Eric Bledsoe je zabio 20 koševa uz 12 skokova za Buckse, a Larry Nance Jr. je predvodio Cavalierse sa 16 koševa. Ante Žižić nije ulazio u igru za Cleveland.