NBA liga

Bojan Bogdanović ubacio je Bullsima osam trica, ali nije bilo dovoljno. Bio je ljut i poslao je jasnu poruku suigračima

02.03.2023 u 08:55

Detroit Pistonsi, usprkos odličnoj igri Bojana Bogdanovića, izgubili su još jednu utakmicu u neizvjesnoj završnici. Ovaj put bolji od njih bili su Chicago Bullsi 117:115

Najbolji hrvatski košarkaš u NBA-u Bojan Bogdanović, koji ove sezone ima prosjek veći od 21 koša po utakmici, za 39 minuta ubacio je 34 koša uz šut za tri poena 8-12!

Uz to je upisao šest skokova, tri asistencije te po 1 osvojenu loptu i blokadu. Ali nije bilo dovoljno tako da su Pistonsi izgubili šestu utakmicu zaredom.

'Izgubili smo utakmicu u prvoj četvrtini kao protiv Charlottea. Krenuli smo jako loše bez energije i pokušali smo se boriti u nastavku... Odlično je to što smo se uspjeli vratiti, ali mislim da je naša obrana - ako želimo pobjeđivati - trebala biti bolja u prvom poluvremenu', kazao je Bogdanović nakon utakmice koji je tako poslao jasnu poruku suigračima.

Još je nekoliko riječi rekao o svojoj igri je rje odigrao sjajno, a pogotovo ga je išao šut za tri poena:

'Da, pokušavam pobijediti i biti najbolji u svakoj utakmici. Ali, opet naravno da sam ljut jer smo izgubili iako smo se borili', dodao je Bogdanović.

Gosti iz Chicaga dominirali su tijekom prve tri četvrtine dvoboja te pred kraj treće dionice imali i 21 poen prednosti. No, tada je 'upalila ruka' Bogdanovića koji je bio najzaslužniji za povratak Pistonsa koji su poravnali na 108:108 tri minute prije kraja, a i u posljednju minutu ušlo se s izjednačenim rezultatom 112:112. U samoj završnici ipak je do izražaja došlo veliko neiskustvo kod Pistonsa, kod prednosti Bullsa 114:112 9.7 sekundi prije kraja Pistonsi su imali napad nakon "time-outa", ali rookie Jaden Ivey nije mogao pronaći slobodnog suigrača prilikom izvođenja lopte iz auta pa je panično pozvao novi time out. Nažalost po njega i Pistonse, momčad je već iskoristila sve "time outove" pa je dosuđena tehnička pogreška uz gubitak lopte domaćima, a Bullsi su iz slobodnih bacanja otišli na neuhvatljivih 117:112.

Bullse su do važne pobjede u njihovoj borbi za ulazak u "play in" predvodili Zach laVine sa 41 i DeMar DeRozan sa 21 ubačajem, dok su se kod domaćih uz Bogdanovića istaknuli Hamidou Diallo sa 19 i Ivey sa 18 poena.

Pistonsi su s omjerom pobjeda i poraza 15-48 "zakopani" na dnu Istoka, dok su Bullsi i dalje 11. na Istoku sa 29-34. Isti broj pobjeda, ali i dva poraza manje imaju 10. Washington Wizardsi koji drže posljednje mjesto koje vodi u "play in".

Rezultati

• Detroit - Chicago 115-117 - Bojan Bogdanović igrao je 39:28 minuta za Detroit i postigao 34 koša (šut za dva 3-9, trica 8-12, slobodna bacanja 4-4) uz 6 skokova, 3 asistencije i po 1 osvojenu loptu i blokadu
  • Oklahoma City - LA Lakers 117-123
  • Dario Šarić igrao je 15:20 minuta za Oklahoma City i postigao 13 koševa (šut za dva 4-4, trica 1-2, slobodna bacanja 2-3) uz 2 skoka
  • Charlotte - Phoenix 91-105
  • Boston - Cleveland 117-113
  • Miami - Philadelphia 96-119
  • New York - Brooklyn 142-118
  • Houston - Memphis 99-113
  • Milwaukee - Orlando 139-117