NBA LIGA

Bojan Bogdanović opet izrešetao protivnički koš, nedovoljno za pobjedu Pistonsa

07.01.2023 u 11:27

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je još jednom bio najbolji strijelac Detroit Pistonsima koji su unatoč tome poraženi, bolji do njih su sa 121-109 bili domaći San Antonio Spursi

Bogdanović je odigrao 31:30 minuta za Detroit i zabio 21 koš (šut iz igre 9/20, trice 2/7) te upisao tri skoka i tri asistencije.

Kod San Antonija koji je prekinuo niz od tri poraza najbolji je sa 25 koševa bio Tre Jones, Romeo Lagford je dodao 15 ubačaja, a Jakob Poeltl 11 koševa, 16 skokova i sedam asistencija.

Osim Bogdanovića u redovima Detroita istaknuo se Jaden Ivey sa 20 poena, a Killian Hayes je dodao 18.

Detroit sada ima omjer pobjeda i poraza 11-31, dok je San Antonio na 13-26.

Peti poraz zaredom doživjeli su i LA Clippersi Ivice Zubca, njih su u Minneapolisu sa 128-115 pobijedili Minnesota Timberwolves koje je predvodio Rudy Gobert sa 25 koševa i 21 skokom.

D'Angelo Russell je ubacio 25 koševa, dok je vodeći strijelac Minnesote s prosjekom od 24.2 koša po utakmici ubacio samo pet poena sinoć.

Clipperse je predvodio Norman Powell sa 21 košem, a Zubac je u 21:06 minuta na terenu ubacio  devet koševa (šut iz igre 4/8, trice 0/1) i ugrabio dva skoka i jednu asistenciju. John Wall je dodao 14 koševa i osam asistencija.

Miami Heat je u gostima nadigrao Phoenix Sunse sa 104-96 što im je drugi put ove sezone peti poraz u nizu.

Victor Oladipo je za pobjedu gostiju 26 koševa, Bam Adebayo je dodao 21 koš uz 11 skokova, a Jimmy Butler 20 koševa i šest asistencija.

Deandre Ayton je bio najbolji strijelac Phoenixa sa 23 pogotka i 14 skokova, a Torrey Craig je dodao 17 koševa i devet skokova. Dario Šarić nije igrao za Sunse koji su izgubili u 13 utakmica u zadnjih 17.