NBA LIGA

Bojan Bogdanović odigrao utakmicu sezone i jednu od najboljih u NBA karijeri; Luka Dončić ruši rekorde

03.02.2019 u 09:39

Bojan Bogdanović odigrao je utakmicu sezone i jednu od najboljih u svojoj NBA karijeri te je odveo Indiana Pacerse do gostujućujeg trijumfa protiv Miami Heata 95:88

Treću međusobnu utakmicu odigrali su Miami Heat i Indiana Pacersi ove sezone, a do treće pobjede stigla je Indiana koja je slavila u gostima sa 95:88 i tako se vratila pobjedama nakon četiri uzastopna poraza.

Posljednja četvrtina nije bila idealna za obje momčadi, a vidjeli smo tek 11 poena sa svake strane. Ipak, određenu zalihu stvorila je Indiana koja je uz odličan nastup Bojana Bogdanovića i Darrena Collisona stigla do pobjede, piše sportnet.rtl.hr.

Miami je na poluvremenu vodio s 54:53, ali drugo poluvrijeme gostujuća momčad otvara serijom od 10:0. Imali su Pacersi i 18 koševa viška, međutim, serija 13:2 vratila je Heat na sedam poena zaostatka (84:77). Ipak, to je bilo sve od domaćina koji se nije uspio dodatno približiti.

Prvo ime susreta bio je Bojan Bogdanović koji je susret zaključio s 31 poenom (10/12 za dva, 3/7 za tricu, slobodna bacanja 2/2), sedam skokova te po jednom asistencijom i ukradenom loptom, a priključio mu se Darren Collison s 20 koševa i šest asistencija.

Najbolji je kod Miamija bio Dwyane Wade s 21 košem i šest skokova, Hassan Whiteside dodao je 19 poena i 14 skokova.

• +14
Bojan Bogdanović - igrač NBA momčadi Indiana Pacers Izvor: Licencirane fotografije / Autor: DAVID MAXWELL/EPA

Luka Dončić nastavlja rušiti rekorde u prvoj NBA sezoni. U laganoj pobjedi protiv Cavsa izjednačio je osobni rekord s 35 poena, od čega je čak 28 ubacio u prvom poluvremenu. Istovremeno, 19-godišnji Slovenac postao je tek sedmi igrač u povijesti koji je postigao tisuću poena prije navršene 20-te godine života.

U tom su društvu LeBron James, Kevin Durant, Carmelo Anthony, Devin Booker, Dwight Howard i Kobe Bryant. Dončić je pridodao 11 skokova i šest asistencija. Na drugoj strani, Ante Žižić počeo je utakmicu među starterima kao što je slučaj posljednjih tjedana, na parketu je proveo 20 minuta, upisao je osam poena (4-9), šest skokova, jednu osvojenu i dvije izgubljene lopte, piše SportKlub.

Golden State Warriorsi slomili su otpor LA Lakersa u posljednjoj četvrtini. Gosti su igrali bez LeBrona Jamesa koji je odmarao nakon teške utakmice dan ranije protiv Clippersa. Prvaci su protivnika zadržali na svega 15 poena u posljednjoj četvrtini, najviše je ubacio Klay Thompson (28) koji je čitavu utakmicu u Oaklandu slušao odabranu grupu navijača Lakersa kako ga pokušavaju regrutirati za ljetni prelazak u Staples Centar.

Kevin Durant pridodao je 21 poen uz 11 dodavanja nadoknadivši slabiji učinak Stepha Curryja koji je u prvom poluvremenu šutirao 0-7 da bi na koncu ipak završio s 14 koševa. Lakerse je predvodio Brandon Ingram s 20 poena, Ivica Zubac je dvoboj započeo u početnoj petorci, ponovno je odigrao kvalitetnu utakmicu s deset poena (5-11, sl. bacanja 0-1), devet skokova, dvije blokade, asistencijom i izgubljenom loptom.

Denver je povezao šestu pobjedu zaredom, u tijesnoj završnici na gostovanju u Minneapolisu. Momčadi su se često izmjenjivale u vodstvu, bilo je jasno kako će napeta završnica odlučiti pobjednika. Nuggetsi su ostali bez koša u posljednjoj minuti nakon što su poveli 107:104, a nevjerojatno zvuči kako su od svih talentiranih igrača na rosteru poput Townsa, Wigginsa i Rosea, Wolvesi posljednja tri napada ostavili u rukama 33-godišnjeg Luola Denga koji posljednje tri godine igra s gotovo nikakvom minutažom promijenivši tri kluba. Deng je jednom zakucao, no dva puta je promašio tricu uključujući jednu 3.5 sekunde prije kraja utakmice koja bi Minnesoti osigurala pobjedu.

Nevjerojatni Nikola Jokić upisao je još jedan triple-double, deveti ove sezone, odnosno treći u posljednjih pet utakmica. Završio je s 13 poena, 16 skokova i deset asistencija. Malik Beasley predvodio je Nuggetse s 22 poena, dva manje dodao je Will Barton. Karl-Anthony Towns bio je najbolji kod Wolvesa s 31 poenom i 12 skokova. Dario Šarić odigrao je skromno, što smo nažalost i navikli u posljednje vrijeme. Upisao je šest poena (2-7, trica 2-4), četiri skoka i izgubljenu loptu u 19 minuta igre, donosi SportKlub.

James Harden je 26. utakmicu zaredom ubacio preko trideset poena. U slavlju protiv Utah Jazza 29 od 43 poena ubacio je u prvom poluvremenu. Odigrao je izvrsnu all-round utakmicu dodavši 12 skokova, pet asistencija, šest osvojenih lopti i čak četiri blokade. Ostvario je net rating od +31. Gerald Green pridodao je 25 za Rocketse, utakmicu je propustio Chris Paul, a Kenneth Faried nastavio je sa sjajnim igrama otkada je stigao u Houston, završio je sa 16 koševa i 12 skokova. Donovan Mitchell je s 26 poena predvodio Jazz.

Spomenimo nesvakidašnju utakmicu, odnosno pobjedu Bucksa u Washingtonu. Naime, vodeća momčad lige gađala je slobodna bacanja savršenih 24-24, od toga čistih 17 ubacio je Giannis Antetokounmpo koji je završio s 37 poena i deset skokova. Odlična utakmica odigrana je u Sacramentu, fenomenalni Jimmy Butler pogodio je četiri trice u posljednjoj četvrtini, završio s 29 poena, no Sixersi su poraženi. Buddy Hield je dominirao na šutu u redovima Kingsa s 34 poena, Joel Embiid upisao je 29 koševa i 17 skokova. John Collins upisao je rekord karijere s 35 poena i 16 skokova, Trae Young ubacio je 27 poena uz osam asistencija i sedam skokova, Atlanta je slavila u Phoenixu u dvoboju dvije od najgorih momčadi lige. Dragan Bender prosjedio je čitavu utakmicu na klupi za rezerve Sunsa.