NBA LIGA

Bojan Bogdanović odigrao jednu od najboljih utakmica u karijeri; evo što je rekao nakon pobjede nad Denverom

25.03.2019 u 09:01

Najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović odigrao je jednu od svojih najboljih utakmica u NBA karijeri. Protiv Denver Nuggetsa, jedne od najboljih momčadi ove sezone, Mostarac je briljirao

Bogdanović je napunio koš Denvera već u prvom poluvremenu kada je postigao je 26 koševa što mu je rekord karijere za jedno poluvrijeme (krenuo je sa šutom 10-10!). Ukupno je na parketu proveo svega 26 minuta (u posljednjoj četvrtini nije ulazio u igru), a utakmicu je završio s 35 koševa (šut iz igre 13-16, trica 5-6, slobodna bacanja 4-4) uz šest skokova, tri asistencije i jednu osvojenu loptu. Kako je igrao pogledajte OVDJE.

'Odigrao sam loše zadnjih nekoliko utakmica i zbog toga sam bio posebno agresivan danas. Pokušavao sam napraviti nešto dodatno za svoju momčad i zahvaljujući suigračima upisali smo pobjedu', kazao je Bogdanović nakon utakmice koji u ljeto postaje slobodan igrač, a sudeći prema igrama čeka ga 'ugovor života.'

'Borimo se za četvrto mjesto i prednost domaćeg parketa u prvom krugu play-offa i to nam je cilj', dodao je Bojan koji je imao priliku vratiti se u igru, kako bi ubacio 40 koševa, ali se zahvalio treneru uz dodatak 'kako je već odvezao vezice na tenisicama.'

Kod Denvera najbolji je bio srpski centar Nikola Jokić s 19 koševa, 11 skokova i osam asistencija.

Njegovi suigrači Myles Turner i Domantas Sabonis su upisali double-double za pobjedu Indiane koja se učvrstila na četvrtom mjestu Istočne konferencije osam utakmica prije kraja regularnog dijela sezone. Turner je ubacio 17 koševa uz 11 skokova, a Sabonis 15 koševa i 13 skokova.

Nuggets pak nisu uspjeli ostvariti 50. pobjedu ove sezone i nakon ovog poraza Golden State Warriors su zauzeli vodeću poziciju na Zapadu.

Dodajmo kako su košarkaši Los Angeles Clippersa slavili na gostovanju kod New York Knicksa sa 124:113 u prvoj utakmici nedjeljnog programa, a u obračunu dvojice košarkaša, Ivice Zubca i Marija Hezonje, bolji je bio centar gostiju.

Obojica su bili članovi početne postave svojih momčadi. Zubac je u igri proveo 20 minuta te za to vrijeme postigao 10 koševa uz šut 4/5, imao 10 skokova, jednu asistenciju i jednu blokadu. Hezonja je bio na parketu 25 i pol minuta, ubacio je šest poena šutirajući 2/9 iz igre, za tricu 0/3, a tome je dodao još pet skokova, tri asistencije i jednu blokadu.

Clipperse su do 44. pobjede u sezoni predvodili Lou Williams sa 29 koševa i sedam asistencija, Danilo Gallinari sa 26 poena i osam skokova te Montrezl Harrell sa 24 koša. U 60. ovosezonskom porazu Knicksa Emmanuel Mudiay je postigao 26 koševa, a DeAndre Jordan imao 20 poena i 13 skokova.

Clippersi su gotovo i teoretski osigurali sudjelovanje u doigravanju, dok je New York na dnu ljestvice s uvjerljivo najlošijim ovosezonskim učinkom u NBA ligi.

Milwaukee Bucks su kod kuće sa 127-105 svladali Cleveland Cavalierse, a do pobjede ih je vodio Giannis Antetokounmpo sa 26 poena i 10 skokova. George Hill i Khris Middleton su ubacili svaki po 17 koševa.

Kevin Love je predvodio Cavalierse sa 20 koševa, od čega su četiri trice, i 19 skokova, a Ante Žižić nije ulazio u igru.

Golden State Warriors su sa 121-114 u Oaklandu pobijedili Detroit Pistonse što im je donijelo povratak na prvo mjesto u Zapadnoj konferenciji. Stephen Curry se vratio na teren nakon pauze od jedne utakmice i upisao je 26 koševa od čega je pet trica.

Zahvaljujući ovom porazu Detroit je pao sa šestog na sedmo mjesto Istočne konferencije. Blake Griffin je u porazu Detroita sudjelovao sa 24 koša.

Houston Rockets su sa 113-90 pobijedili New Orleans Pelicanse i tako osigurali mjesto u doigravanju, a do slavlja ih je predvodio James Harden sa 28 koševa. Harden je vodeći strijelac NBA s prosjekom od 36.4 koševa po utakmici.

San Antonio Spurs su u gostima sa 115-96 bili bolji od Boston Celticsa, a najzaslužniji za pobjedu je bio LaMarcus Aldridge koji je utakmicu završio sa 48 pogodaka i 13 skokova.

Charlotte Hornets su također u gostima sa 115:114 nadigrali Toronto Raptorse, a pobjedu im je donio Jeremy Lamb koji je pogodio tricu uz zvuk sirene na kraju utakmice. Nevjerojatan koš pogledajte OVDJE.