u životnoj formi

Bojan Bogdanović napunio koš Minnesote; ovoliko je u NBA-u ubacivao samo Dražen Petrović!

01.03.2019 u 09:39

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović ove sezone igra u životnoj formi, a na utakmici protiv Minnesote odveo je Indianu do pobjede 122:115 uz 37 ubačenih koševa

Tako je Mostarac Bojan Bogdanović, koji u ljeto postaje slobodan igrač i čeka ga ugovor karijere (oko 15 milijuna dolara po sezoni!), u okršaju protiv Minnesote odigrao najbolju utakmicu sezone. Sa 37 ubačenih koševa ostvario je drugi najbolji učinak karijere. Na parketu je proveo 30 minuta, a iz igre je imao šut 13-22, trice je gađao 4-7 dok je slobodna bacanja šutirao 7-9. Dodao je još sedam skokova i četiri asistencije. Bogdanović je ozljedom Victora Oladipa, najboljeg igrača Pacersa, preuzeo ulogu glavnog igrača. Kako je igrao Bogdanović pogledajte OVDJE.

'Znate, ova pobjeda pokazuje koliko smo odlučni i koliko smo psihički jaki. Bili smo oslabljeni zbog izostanka Sabonisa, ali napravili smo sjajan posao u drugoj četvrtini i to momčadskom igrom te dobrom obranom', kazao je 29-godišnji Bogdanović nakon utakmice.

Tako je Bogdanović mjesec veljaču završio s prosjekokm od 23,1 koša (šut iz igre 54,6%, trice 41,4%) uz 4,1 skok i 2,3 asistencije (ukupno 12 utakmica) čime je podsjetio na legendarnog Dražena Petrovića koji je jedini od hrvatskih košarkaša imao bolji učinak u jednom mjesecu (u sezoni 1992/93. prosjek 22,3 koša!). Trenutačno je Bogdanovićev prosjek u sezoni 17,4 koša čime se približio najboljem učinku Tonija Kukoča (najbolja sezona 18,8 koševa) i Dina Rađe (najbolja sezona 19,7 koševa) u jednoj sezoni.

Dodajmo kako je Šibenčanin Dario Šarić za 23 minute upisao tek sedam koševa (3-5, trica 1-3) čemu je dodao osam skokova i jednu blokadu. Wolvesima nije pomoglo niti 42 koša i 17 skokova Karla-Anthonyja Townsa.

SVI HRVATI U NBA-u

• 1989-1993. Dražen Petrović (Portland, New Jersey)
  • 1990-1992; 1996-1999. Stojko Vranković (Boston, Minnesota, L.A. Clippers)
  • 1993-1997. Dino Rađa (Boston)
  • 1993-2006. Toni Kukoč (Chicago, Philadelphia, Atlanta, Milwaukee)
  • 1994-1998; 1999-2001. Žan Tabak (Houston, Toronto, Boston, Indiana)
  • 1998-05. Bruno Šundov (Dallas, Indiana, Boston, Cleveland, New York)
  • 2000-2003. Dalibor Bagarić (Chicago)
  • 2002-2008. Gordan Giriček (Memphis, Orlando, Utah, Philadelphia, Phoenix)
  • 2003-2006. Zoran Planinić (New Jersey)
  • 2004-2006. Mario Kasun (Orlando)
  • 2006/2007. Damir Markota (Milwaukee)
  • 2008-2010. Roko Leni Ukić (Toronto, Milwaukee)
  • 2014.- Bojan Bogdanović (Brooklyn, Washington, Indiana)
  • 2014-2017. Damjan Rudež (Indiana, Minnesota, Orlando)
  • 2015. - Mario Hezonja (Orlando, New York)
  • 2015/2016. Duje Dukan (Sacramento)
  • 2016. - Dragan Bender (Phoenix)
  • 2016. - Dario Šarić (Philadelphia, Minnesota)
  • 2016. - Ivica Zubac (LA Lakers, LA Clippers)
  • 2017. - Ante Toni Žižić (Cleveland)

Kada su ostale utakmice u pitanju spomenimo kako su Cleveland Cavaliers u gostima sa 125:118 bili bolji od domaćih New York Knicksa. Najbolji kod Clevelanda bio je sa 26 koševa Kevin Love koji je u zadnjih 25 sekundi pogodio šest slobodnih bacanja. Ante Žižić je odigrao 27 minuta i zabio je osam koševa (šut iz igre 3/6) pridodavši tome pet skokova i dvije asistencije.

Allonzo Trier je zabio 22 koša za Knickse koji su promašili zadnjih 11 šuteva. Hezonja nije ulazio u igru za New York.

Houston Rockets su kod kuće sa 121-118 pobijedili Miami Heat, a James Harden je upisao sedmu utakmicu u karijeri u kojoj je zabio najmanje 50 koševa uz 10 asistencija. Harden je utakmicu završio sa 58 koševa i 10 asistencija, dok su kod Miamija najbolji sa po 21 pogotkom svaki bili Goran Dragić i Kelly Olynyk.

Golden State Warriors su sinoć doživjeli drugi poraz zaredom, sinoć su ih sa 103-96 svladali domaći Orlando Magic. Aaron Gordon je zabio 22 koša i upisao 15 skokova za Orlando koji se popeo na osmo mjesto Istočne konferencije. Stephen Curry je bio najbolji strijelac sa 33 poena, osam skokova i šest asistencija. DeMarcus Cousins i Klay Thompson su dodali svaki po 21 koš.